Всесвіт

Астрономи з’ясували, що Земля і сонячна система знаходяться в гігантському магнітному тунелі

Вчені нарешті пояснили загадкові структури в небі. Дослідження опубліковане на сайті препринтів arXiv, зараз його готують до публікації в The Astrophysical Journal.

Міжнародна команда астрономів пояснила природу давно відомих небесних структур невідомого походження. Вчені висунули гіпотезу про те, що Земля може бути оточена гігантським магнітним тунелем.

Як пояснюють автори, північний Полярний шпур (відріг, що спостерігається в північній частині Чумацького Шляху) і віялова область на протилежних кінцях видимого нам неба можуть бути пов’язані великою системою намагнічених «волокон». Разом вони, швидше за все, складають структуру, його форма нагадує величезний тунель. Автори роботи відзначають, що він оточує не тільки Сонячну систему, але і кілька довколишніх зірок.

Фото: Dominion Radio Astrophysical Observatory / Villa Elisa telescope / ESA / Planck Collaboration / Stellarium / J. West

Як зазначає один з авторів дослідження, Канадський астроном Дженніфер Уест з Університету Торонто, люди могли б бачити цю структуру “куди б не кинули погляд”. Але, на жаль, очі людини не вловлюють радіовипромінювання.

Про таємничі структури — північному Полярному шпурові й області віяла — відомо ще з 1960-х років. Але тоді вчені не змогли з’ясувати їх природу через те, що радіоастрономія була недостатньо розвинена. Вважається, що це сліди наднової.

Дотепер вчені не пов’язували ці об’єкти між собою, але тепер вчені проаналізували магнітні нитки, які їх з’єднують. Виявилося, це частини єдиної структури, що нагадує тунель. Згідно з моделюванням, відстань від Землі до структур становить близько 350 світлових років, а загальна довжина тунелю — 1000 світлових років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button