Всесвіт

Вчені змоделювали зіткнення астероїдів

Дослідник з Національного інституту природних небезпек в Китаї розробив комп’ютерну модель зіткнень кам’яних і металевих астероїдів.

asteroid фото від Sergydv

Спочатку симуляція була спрямована на відтворення «лабораторної» моделі зіткнення астероїдів. Однак її точність виявилася досить хороша для використання при прогнозуванні реальних зіткнень астероїдів. А вивчаючи їх кратери, можна дізнатися більше про їх минулих зіткнень.

Мета симуляції: змоделювати удар невеликого кам’янистого астероїда об більший металевий астероїд зі швидкістю кілька тисяч метрів в секунду. За допомогою моделювання вдалося розрахувати наслідки цього удару для металевого астероїда – зокрема, розмір і форму кратера.

Результати моделювання порівняли з “лабораторною” імітацією зіткнення астероїдів. Моделювання витримало випробування, а значить, його потрібно протестувати на реальних даних про зіткнення.

Ці моделі створюють в рамках підготовки до місії NASA Психея, мета якої – стати першим космічним апаратом, що досліджує металевий астероїд. На відміну від більш звичних кам’янистих астероїдів, які складаються приблизно з тих же матеріалів, що і земна кора, металеві астероїди складаються з матеріалів, аналогічних знайденим у внутрішньому ядрі Землі. Вивчення таких астероїдів може дати більше інформації про умови в центрі нашої планети.

Дослідження опубліковано в журналі AIP Advances


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button