Наука

Вчені зрозуміли, як працює механізм омолодження

Багато людей сьогодні так чи інакше користуються послугами косметичної медицини в надії якомога довше зберегти молодість. Якщо не брати в розрахунок пластичні операції, то навіть без них завдяки послугам грамотних косметологів можна досить довго залишатися молодим зовні. Але зовнішні прояви — це лише симптом, до якого приводять механізми старіння шкіри і організму в цілому. І нещодавно вчені зрозуміли, як вплинути на них «зсередини».

Як відкрили механізм продовження молодості

Як не дивно, але для того, щоб зрозуміти механізм омолодження, вчені з Університету Джонса Хопкінса досліджували волосяні фолікули мишей. Річ у тім, що деякі види гризунів навіть після глибоких поранень здатні відновлювати свої волосяні фолікули. При цьому шкіра, що утворюється на місці ран, за своїми властивостями дуже нагадує молоду. Ми з вами такого «бонусу» позбавлені і при сильному пораненні після загоєння у нас утворюється груба рубцева тканина.

«Розуміння біології, лежить в основі того, як пошкодження клітин може призвести до цього типу регенерації (прим. як у мишей), може відкрити шлях до створення косметичних і лікувальних засобів нового покоління», — заявив Луїс Гарса, доктор медичних наук, доцент Медичної школи Університету Джонса Хопкінса.

Дослідники припустили, що за цей процес відповідають дволанцюгові молекули РНК, які вивільняються з пошкоджених клітин. Далі вчені вирішили перевірити, чи не володіють таким потенціалом людські клітини. Але спочатку нам треба трохи відволіктися від теми і розібратися в тому, як діють одні з найбільш популярних методів омолодження.

Як зберегти молодість

Одними з найбільш популярних способів продовження молодості шкіри на даний момент є лазерна терапія (корекція зморшок за допомогою спеціального атравматичного лазера) та препарати на основі ретиноєвої кислоти (вони, як вважається, відновлюють клітинний каркас). Так от, незважаючи на те, що ці методи широко застосовуються в косметології, механізми їх роботи до кінця не зрозумілі. Точніше, не були зрозумілі до того моменту, поки вчені з Університету Джонса Хопкінса не почали своє дослідження.

 

Як працює ліки проти старості

У своїх дослідженнях експерти вивчили зразки шкіри, взяті у 17 жінок, що проходили процедуру лазерного омолодження шкіри. У пацієнток було проведено 2 забору матеріалу — до і після дослідження.

З’ясувалося, що вплив лазера викликає утворення дволанцюгових молекул РНК (тих самих, які дозволяють мишам «відрощувати» шкіру) і збільшує вироблення ретиноєвої кислоти. Ба більше, коли культури клітин окремо обробили розчином з дволанцюговими молекулами РНК, вироблення ретиноєвої кислоти зрослао більш, ніж у 10 разів, а клітини стали нагадувати за будовою молоді.

«У перспективі це має велике значення, тому що ретиноєва кислота вже є засобом для омолодження шкіри. Але і це ще не все. Завдяки відкриттю механізмів регенерації, ми можемо створити ліки, які будуть допомагати в загоєнні глибоких ран і відновлення після опіків.»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button