Наука

Знайдено пояснення «смутку» в очах собак

Фахівцям Університету Портсмута вдалося знайти пояснення «смутку», який собаки вміють зображувати поглядом. На думку вчених, тварини навчилися «стріляти очима», складаючи брови, в процесі еволюції і одомашнення, щоб маніпулювати людиною.

Часто вихованці зображують невинний погляд, розчулюючи господаря, готового відразу взяти його під захист, піклуватися про нього. Вчені помітили, люди, вибираючи собі чотириногого друга в притулку, віддають перевагу тваринам з «сумними очима». Анатомія мімічних м’язів у собак змінювалася при одомашненні, дозволяючи їм краще взаємодіяти з людиною. Тварини в процесі еволюції навчилися рухати бровами, набагато інтенсивніше, ніж вовки, яким така навичка в житті не потрібна. Лицьова мускулатура обох видів не відрізняється, але у собак, на відміну від хижаків, є невеликий м’яз, що дозволяє їм активно піднімати внутрішню частину брів. На думку вчених, саме ця особливість змусила древню людину зробити вибір не в користь вовків.

Собаки, як з’ясували фахівці, інтенсивніше рухають бровами в присутності людей. М’яз AU 101 надає очам тваринного виразу, що нагадує смуток, перед яким «тане» серце будь-якої людини.

Кнопка «Наверх»