Наука

Вчені створили “життя на метеоритах” прямо в лабораторії

Дослідження вчених з Йокогамського національного університету в Японії показало, як певний клас метеоритів, званих хондритами, може виробляти свої власні амінокислоти завдяки реакціям, викликаним гамма-випромінюванням самих метеоритів. Дослідження було опубліковано в ACS Central Science.

Image by Bouragaa Boukhechem from Pixabay

Хондрити – це кам’яні метеорити з таємничими сферами, відомими як хондри. Хондри, що складаються в основному з силікатних мінералів, є одними з найдавніших об’єктів Сонячної системи.

Метеорити бомбардували Землю з самого початку, і деякі з перших об’єктів, що впали, могли включати вуглецеві хондрити — відносно рідкісну підкатегорію хондритів, що містять значну кількість води та невеликих молекул, включаючи амінокислоти.

Під керівництвом космохіміка Йоко Кебукава з Йокогамського національного університету дослідники прагнули вирішити питання попередніх лабораторних експериментів з вивчення потенційного утворення амінокислот на вуглецевих хондритах.

Ці експерименти показали, що прості молекули, такі як аміак і формальдегід, можуть генерувати амінокислоти, але тільки в присутності тепла і рідкої води. У новому дослідженні дослідники вивчають можливе джерело тепла від метеорита: гамма-промені.

Відомо, що ранні вуглецеві хондрити містили алюміній-26, радіоактивний елемент, який при розпаді може випромінювати гамма-випромінювання. Кебукава та її колеги вирішили перевірити, чи може це забезпечити тепло, необхідне для утворення амінокислот.

Дослідники розчинили аміак і формальдегід у воді, запечатали отриманий розчин у скляні пробірки, а потім піддали пробірки високоенергетичному гамма-випромінюванню кобальту-60, що розпадається.

Зі збільшенням дози гамма – випромінювання збільшувалося виробництво альфа-амінокислот, таких як аланін, альфа- аміномасляна кислота і глутамінова кислота, а також – амінокислот, таких як бета- аланін і бета-аміноізомасляна кислота.

Дослідники відзначають, що ці амінокислоти можуть допомогти пояснити присутність цих амінокислот у вуглецевих хондритах, що впали на Землю, таких як знаменитий австралійський метеорит Мерчісон.

Метеорит Мерчісона, наповнений “досонячними” частинками карбіду кремнію (що означає, що вони старші за Сонце), вибухнув у небі над Мерчісоном, штат Вікторія, 28 вересня 1969 року. Ця подія була широко спостережуваною; згодом люди зібрали в цьому районі багато фрагментів. Відтоді він став одним з найбільш вивчених космічних каменів в історії.

Серед багатьох цікавих знахідок метеорит Мерчісон був наповнений амінокислотами. На сьогодні вчені виявили понад 70 амінокислот з метеорита, лише 19 з яких відомі з Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button