Земля

Знайдено ритуальний календар майя: вчені розповіли, навіщо його використовували (фото)

Використовуючи LIDAR, вчені виявили стародавні мезоамериканські структури, які майя використовували як 260-денний календар. Результати дослідження опубліковані в журналі Science Advances.

Дослідники Центру Словенської академії наук і мистецтв, університету Арізони та Університету Колгейт знайшли приклади мезоамериканських структур, які стародавні люди використовували як 260-денний календар. Їх побудували тисячі років тому вздовж узбережжя Мексиканської затоки.

Вчені використовували лідар (LIDAR або lidar — англ. Light Detection and Ranging “виявлення і визначення дальності за допомогою світла”). Це технологія вимірювання відстаней шляхом випромінювання світла (лазер) і виміру часу повернення цього відбитого світла на приймач. Дослідники не тільки з’ясували розташування стародавніх споруд, але й зрозуміли, як стародавні культури використовували ці споруди.

Фото: Такеші Іномата

Попередні дослідження показали, що стародавні люди, які жили в Мезоамериці, розробили і використовували 260-денний календар ще в період з 300 по 200 р. до н. е. Раніше археологи знаходили письмові свідчення на фрагментах гіпсових розписів.

Але після цього відкриття автори нового дослідження запідозрили, що стародавні люди «розробили» такий календар задовго до того, як з’явилися засоби для його запису.

Згідно з дослідженням, календар дозволив древнім людям планувати ритуали, а також координувати сільськогосподарську діяльність. Деякі сучасні громади майя досі використовують 260-денний календар.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button