Здоров'я

Сіль не тільки «біла смерть», але й захист організму від мікробів

Відкриття, яке здійснили німецькі вчені, можна без перебільшення назвати епохальним. Вони виявили раніше невідомі функції хлористого натрію в організмі ссавців. У цьому випадку сіль виступає в ролі потужного антибактеріального засобу.

До цих пір було прийнято вважати, що головне призначення кухонної солі (або, точніше, натрію, що входить до її складу) в організмі – це забезпечення водно-сольового балансу. Крім того, натрій забезпечує мембранний транспорт – тобто перехід різних речовин через клітинну мембрану в клітину і з неї.

1-05-03-2015-600-400

А співробітники університету в німецькому місті Регенсбург (Universit?t Regensburg) виявили, що сіль захищає шкіру і розташовані під нею тканини від небезпечної бактеріальної інфекції.

У цьому випадку сіль виконує ту ж роль, що і при стародавньому методі засолювання овочів і м’яса – забезпечує знищення мікроорганізмів.

Німецькі вчені вперше в історії науки відкрили, що в пошкодженій шкірі різко зростає концентрація хлористого натрію – таким чином імунна система використовує «дезінфікуючі» ліки, які є в самому організмі.

[ads2] Автори відкриття зробили його майже випадково: досліджуючи зразки шкіри мишей в місцях укусів, нанесених родичами, вони виявили підвищений вміст солі в ранках від зубів.

Вивчення зразків шкіри людей, які отримали серйозні травми, або страждали шкірними інфекціями також показали наявність підвищеної концентрації солі в місцях скупчення бактерій.

На наступному етапі вчені вже навмисно забезпечували лабораторним мишам раціон з підвищеним вмістом солі, а потім викликали у них інфекції шкіри.

Читайте також: Сіль перепрограмує мозок і призводить до гіпертонії

У тварин, які отримували «білу смерть» в підвищених кількостях, інфекція проходила набагато швидше в порівнянні з тваринами з контрольної групи, які отримували з кормом звичайну кількість солі.

Однак, як відзначають вчені, лікувати інфекційні хвороби бактеріального походження у людей за допомогою солі безглуздо і небезпечно. Для цього існують потужні антибіотики – а підвищене споживання солі, як відомо, неминуче призводить до значного підвищення артеріального тиску.

Натхнення: health-ua.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button