Наука

Знайшли бактерію, яка отримує енергію з метану

Дослідники з Нідерландів знайшли бактерію, яка вміє перетворювати шкідливі для атмосфери гази в корисну енергію. Ефективність цього методу поки низька, але її можна збільшувати в ході подальших експериментів.

Дослідники пояснили, що вироблення електроенергії з одночасним очищенням навколишнього середовища від парникових газів можна досягти за допомогою бактерій. У новій публікації мікробіологи з Університету Неймегена (Нідерланди) показали, що вони можуть використовувати бактерії, які споживають метан і виробляють енергію в лабораторних умовах.

Бактерії Candidatus Methanoperedens використовують метан для росту і зустрічаються в прісній воді, наприклад, в канавах і озерах. Ці бактерії в основному процвітають у місцях, де поверхневі та грунтові води забруднені азотом, оскільки для розщеплення метану їм потрібен нітрат.

Спочатку дослідники хотіли дізнатися більше про процеси перетворення, що відбуваються в мікроорганізмах. Крім того, вчених цікавило, чи можуть вони використовувати мікроорганізми для вироблення електроенергії. «Це може бути дуже корисно для енергетичного сектора та екології, — зазначає мікробіолог і автор роботи Корнелія Вельте. – У біогазових установках метан виробляється мікроорганізмами, а потім спалюється, що приводить в рух турбіну. Менше половини біогазу перетворюється в електроенергію, і це максимально досяжна потужність. Ми хочемо оцінити, чи можемо ми досягти більшого, використовуючи мікроорганізми».

Раніше мікробіологи з Неймегена з’ясували, що можна виробляти електроенергію за допомогою анаммокс-бактерій, які використовують в процесі роботи амоній замість метану. “Процес у цих бактеріях в основному такий же —  зазначає мікробіолог Хелін Уботер. Ми створюємо свого роду батарею з двома джерелами живлення, де одна з них – біологічна, а інша – хімічна. Ми вирощуємо бактерії на одному з електродів, на який бактерії віддають електрони, отримані в результаті перетворення метану”.

Так вчені перетворили 31% відсоток метану в електрику, але вони хочуть збільшити ефективність. «Ми будемо продовжувати працювати над удосконаленням системи”, – зазначили дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button