Земля

Названа країна, в якій більше всіх вірять в чаклунство і пристріт

Віра в існування чаклунства або в те, що люди використовують надприродні здібності для заподіяння шкоди сильно різниться між народами в різних країнах. Так, дослідження показало, що тільки 9% жителів Швеції вірять в чаклунство, а ось в Тунісі більше 90% людей вважають, що деякі представники людства володіють злими силами.

Віра в те, що люди можуть насилати прокляття, присутня в більшості основних світових релігій, включаючи християнство, іудаїзм, іслам і індуїзм, показало опитування Pew Research Center 2021 року. Не дивно, що, згідно з новим дослідженням, релігійні народи більш схильні вірити, що хтось володіє магічними здібностями.

Загалом, виходячи з вибірки Pew, дослідники підрахували: щонайменше 1 мільярд людей у всьому світі вірить у чаклунство. Примітно, що більш високий рівень освіти і фінансова забезпеченість зазвичай супроводжувалися меншою вірою в чаклунство. Проте, такі переконання фіксували серед людей з різноманітним рівнем освіти і соціально-економічним становищем.

Карта, що показує поширеність вірувань у чаклунство на рівні країн по всьому світу. 
Фото: Борис Гершман, 2022, CC-BY 4.0

Як відзначають автори дослідження, дані підтверджують: вірування в чаклунство, по суті, простий механізм самоврядування і діють для підтримки традиційного порядку, заохочення конформізму і сприяють згуртуванню всередині групи. Однак воно пов’язане з безліччю «індивідуальних і соціальних витрат», пишуть вчені. Наприклад, країни з більш поширеним віруванням у чаклунство характеризуються напруженими соціальними відносинами.

В рамках нового дослідження вчені використали великий набір даних, зібраних з 2008 по 2017 рік дослідницьким центром Pew. Загалом, 140 000 людей у 95 країнах та на п’яти континентах задали кілька питань, пов’язаних з їх вірою в магію, наприклад: «Чи вірите ви в пристріт або в те, що деякі люди можуть накладати прокляття?». Однак у дослідження є великий недолік: експерти не опитали жителів Індії або Китаю, де в сукупності проживає приблизно 2,8 млрд осіб.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button