Земля

Як квіти піджзаряджають бджіл

Ні для кого ні секрет, що квіти приваблюють комах для запилення за допомогою яскравого фарбування та запашних ароматів, окрім цього вони використовують ще й електричні сигнали. Зовсім недавно біологи встановили, що, вирішуючи, до якої квітки підлітати, бджоли орієнтуються і на її електричний заряд – чи варто до неї підлітати, чи ні. Такі заряди служать своєрідними маркерами квіток – надають інформацію, де знаходиться більше нектару.

У своїх дослідженнях вчені з Брістольського університету (Велика Британія) «виростили» штучні квіти, заповнивши частину сахарозою, а решту – хініном, який не приваблює бджіл. Спочатку бджоли (а точніше, земляні джмелі виду Bombas terrestris) підлітали до квіток навмання. Однак при створенні електричного поля в 30 В навколо квіток з сахарозою – такого ж, як і у квітки висотою 30 см – бджоли фіксували заряд за кілька сантиметрів і в 81% випадків сідали саме на заряджені квітки. Коли бджола сідає на квітку, на неї перетікає частина заряду. Чим більше квіток вона відвідає, тим більший заряд буде на собі нести. Інша бджола вже буде знати, що з квітки збирати нічого – нектару не залишилося.

«Для квітки гірше нікуди – заманити бджолу і не дати їй нектару, – розповідає професор Деніел Роберт (Daniel Robert), що проводить дослідження. – Обманом тут не проживеш, бджоли добре запам’ятовують таких хитрунів і втрачають до них інтерес ». Як вважають вчені, квітки використовують електричний заряд на додаток до інших принад. Достеменно невідомо, як саме бджоли відчувають електричне поле – швидше за все, за допомогою ворсинок на тілі, які рухаються під впливом електростатичних сил.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button