Технології

Зона 51: немає ні інопланетян, ні кліматичної зброї

На цьому тижні ЦРУ зняло гриф таємності з 400-сторінкового документа про військовий аеродром Зона 51. Цей об’єкт у пісках штату Невада трохи більше ніж в 100 кілометрах від Лас-Вегаса не один десяток років забивав розум багатьох любителів конспірологічних теорій.

Це місце асоціюється з безліччю легенд і чуток, включаючи розробку експериментальної і кліматичної зброї, а також про НЛО і, напевно, з найпопулярнішими – про інопланетян. Однак якщо вірити документу, все значно прозаїчніше.

Об’єкт Зона 51 виявився лише місцем дислокації шпигунських літаків, особливо U-2. Цей літак-розвідник, що надійшов на службу в 1957 році, може подолати до 10 000 км, перебуваючи в повітрі до 12 годин і маючи практичну стелю понад 21 км. Літальний апарат як і раніше знаходиться на озброєнні ВПС США, тільки старі камери замінені цифровими високоточними пристроями.

Літак активно використовувався американцями для отримання розвідданих про радянську ядерну програму. Зокрема, широко відомий епізод за участю пілота Френсіса Пауерса, збитого в 1960 році над Єкатеринбургом (тоді Свердловськ). Після інциденту під час Карибської кризи (1962 рік, над Кубою збитий літак під управлінням Рудольфа Андерсона) ЦРУ засекретив програму U-2 і Зону 51 як її частина, що з часом викликало цілий ряд домислів.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button