Всесвіт

Зонд “Аль-Амаль” показав пилову бурю на Марсі (фото)

Зонд “Аль-Амаль”(або “Надія”), відправлений Об’єднаними Арабськими Еміратами для вивчення Марса, зробив приголомшливі знімки пилової бурі на Червоній планеті.

UAE Space Agency

Зонд надає детальну інформацію про структуру і мінливості марсіанської атмосфери з використанням ряду бортових камер і наукових приладів. Хоча атмосфера Марса набагато тонша, ніж у Землі, її все одно достатньо для створення вітрів. Вони легко підхоплюють дрібні частинки пилу, створюючи бурю, досить сильну, щоб покрити всю планету серпанком.

“Аль-Амаль” надав безпрецедентні дані про те, як ці шторми розвиваються з плином часу, використовуючи свою камеру і інфрачервоний спектрометр для характеристики теплового стану поверхні Червоної планети і її нижніх шарів атмосфери.

Вчені змогли спостерігати, як розвивається шторм, який поширюється на гори і кратери. Наявність доступу до такого роду даних може одного разу допомогти людям, що живуть на Червоній планеті. Перші колонізатори зможуть дізнатися, чи безпечно виходити на вулицю або чи варто закривати сонячні панелі

UAE Space Agency

“Аль-Амаль” має систему камер EXI, яка збирає зображення в трьох видимих і двох ультрафіолетових довжинах хвиль, забезпечуючи багатоспектральний “вид з супутника” на Марс.

Також зонд оснащений EMIRS – це інтерферометричний тепловий інфрачервоний спектрометр, призначений для характеристики нижніх шарів атмосфери Марса. Його вимірювання використовуються командою для визначення розподілу пилу, водяного льоду та водяної пари, а також температури поверхні та атмосфери.

Прилад спостерігав за штормами протягом двох тижнів на великому чотирикутнику Сіртіса. У цьому місці знаходиться пологий мертвий вулкан, покритий дуже тонкими шарами відкладень базальтового піску. Звичайна місцевість прихована хмарами водяного льоду і пилом, тому отримані дані “Аль-Амаль” – справжнє відкриття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button