Всесвіт

У США вирішили позбутися від космічного сміття за допомогою податку на орбіту

У США вирішили позбутися від космічного сміття за допомогою податку на орбіту. Дослідження, що доводять ефективність цього методу, були опубліковані Американською академією наук.

Старіючі супутники і інше космічне сміття з кожним роком заповнює низькі навколоземні орбіти, а запуск нових пристроїв збільшує ризик зіткнення з ними. Вчені зуміли довести, що набагато ефективніше стягувати кошти з операторів, що використовують орбіти, ніж захоплювати сміття на орбіті або знищувати його. Причому мова йде про міжнародну угоду, а плата повинна стягуватися за кожен запущений супутник щорічно.

Причому ціни на кожен пристрій теж виходять космічні. За словами економіста Метью Берджесса, щорічна плата буде становити приблизно $235 тис. за кожен супутник. Якщо подібна угода буде прийнято, то до 2040 року вся супутникова галузь суттєво подорожчає, а обслуговування одного супутника виросте в ціні в 4 рази.

«Космос є звичайним ресурсом, але компанії не враховують вартість, яку їхні супутники накладають на інших операторів, коли приймають рішення про запуск, — сказав Берджесс, доцент в області екологічних досліджень та афілійованим членом економічного факультету в Колорадському університеті в Боулдері. — Нам потрібна політика, яка дозволяє супутниковим операторам безпосередньо враховувати витрати, які їх запуск накладає на інших операторів».

Нині близько 20 000 об’єктів, включаючи супутники і космічне сміття, знаходяться на низькій навколоземній орбіті. За словами дослідників, кожен оператор продовжить запускати більше супутників, поки ризик зіткнення не стане рівним за значенням орбітального супутника.

Збори за орбітальне використання можуть бути прямими або знаходитися в рамках торговельних дозволів. Вони також можуть залежати від орбіти, оскільки супутники на різних орбітах створюють різні ризики зіткнення. Найбільш важливо те, що плата за кожний супутник буде розраховуватися з урахуванням витрат галузі на висновок іншого супутника на орбіту, включаючи прогнозовані поточні і майбутні витрати.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button