Всесвіт

Зонд NASA виявив залишки вимерлих вулканів на північному полюсі Місяця

Вчені SETI повідомили про знахідку імовірно лавових трубок на поверхні північної півкулі Місяця. Утворення, розташовані в кратері Філолай, були зафіксовані зондом LRO.

Про те, що це дійсно лавові трубки, вчені не можуть сказати зі стовідсотковою впевненістю, йдеться в повідомленні інституту SETI, проте є велика ймовірність цього, враховуючи їх геологічну структуру і форму. Більше того, вчені впевнені, що в трубках може перебувати вода, що робить цю місцевість придатною для побудови майбутньої бази на Місяці.

Подібні утворення, що залишилися від потужних вивержень на Місяці з часів його формування, є ідеальним місцем для існування колонії не тільки завдяки наявності в них води, але і через те, що ці утворення можуть служити укриттям від смертоносного ультрафіолетового випромінювання Сонця.

Планетолог NASA Паскаль Чи повідомив, що кратер Філолай є порівняно молодим і виник пізніше того, як поверхня Місяця застигла. Його вік становить трохи більше 1,1 мільярда років. Ця обставина викликає у вчених надію на те, що ретельне дослідження лавових трубок кратера допоможе встановити точний час припинення виверження вулканів на древній Місяці.

Кнопка «Наверх»