Всесвіт

Астероїди можуть створювати систему кілець пилу навколо себе

В рамках наукового дослідження групі астрономів з Канади вдалося зробити відкриття, згідно з результатами якого, деякі астероїди мають властивість створювати власну систему кілець космічного пилу навколо себе.

dddf7f7cf3e3f17b2b7d56849c2577cf
На цю думку вчених з Торонтського університету (University of Toronto) наштовхнула незвичайна поведінка найбільшого астероїда між Головним поясом і поясом Койпера — Харікло. Це небесне тіло, також називається «дивним маленьким об’єктом», обертається навколо Сонця в зоні, яка вкрай нехарактерна для подібного роду астероїдів.

Більшість астероїдів, що знаходяться в нашій Сонячній системі, розташовані між орбітами Юпітера і Марса, однак Харікло, на відміну від інших астероїдів свого типу, рухається по орбіті між Ураном і Сатурном. Варто також відзначити ще одну незвичайну особливість цього небесного тіла. Канадські вчені з’ясували, що у астероїда є власна система кілець пилу. Що примітно в цьому відкритті, раніше вважалося, що утворені кільця оперізували такі великі планети як Юпітер або Уран, а не такі дрібні астероїди як Харікло.

Це відкриття, яке опубліковано в науковому виданні Astrophysical Journal, стало справжнім проривом в астрономії, вчені продовжать дослідження діяльності астероїда Харікло, щоб з’ясувати справжню природу походження навколо нього цілої системи кілець.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button