Всесвіт

Зоряне світло дає енергію для формування життя

У новому дослідженні астрономи глибше проникли в таємницю формування молекул, які є “будівельними цеглинками” для більш складних органічних молекул, які, в свою чергу, є основою існування біологічного життя.

f9ff2020b087c9d57c830390fee098bd

Завдяки даним, отриманим за допомогою космічної обсерваторії «Гершель» (Гершель) Європейського космічного агентства, вчені виявили, що ультрафіолетове світло, випромінюване зірками, грає ключову роль при формуванні цих молекул, замість «ударних» подій, які призводять до виникнення турбулентності, як вважалося раніше.

У цій роботі дослідники вивчили частинки речовини Туманності Оріон, що містять вуглець, найближчої до Землі «зоряної колиски», в якій формуються масивні зірки. Вчені виміряли кількість, температури і переміщення молекули вуглець-водень (CH, або метилидин), позитивно зарядженого іона вуглець-водень (CH+) і батьківську по відношенню до них частинку – позитивно заряджений іон вуглецю (C+).

«На Землі Сонце є джерелом енергії для всього живого. Тепер ми дізналися, що зоряне світло є джерелом енергії, необхідної для синтезу речовин, які є хімічними попередниками сполук, необхідних для життя», – сказав Патрік Морріс (Patrick Morris), головний автор нової роботи і дослідник з центру Infrared Processing and Analysis Center Каліфорнійського технологічного інституту, США.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button