Всесвіт

Що залишає після себе Гарячий Юпітер?

Серед різних типів екзопланет є одна вельми незвичайна категорія планет. Це планети з ультракоротким періодом розміром з нашу Землю. Період їх обертання становить менше двох днів.


За однією з теорій, такі планети раніше могли бути гарячими Юпітерами, які обертаються навколо своїх зірок на дуже короткій дистанції. Їх близька орбіта призвела до того, що атмосфери цих планет випарувалися, залишивши позаду тільки їх щільні ядра.

У новому дослідженні команда астрономів на чолі з Джошуа Вінном з Прінстонського Університету знайшла розумний спосіб перевірити цю теорію.

Як правило, зірки, на орбіті яких є Гарячі Юпітери, володіють металевими властивостями, які значно вище, ніж у будь-яких інших планет навколо традиційних зірок. Вчені припускають, що це викликано тим, що планети народжуються з тих же самих матеріалів, що і їх батьківські зірки. Гарячий Юпітер для свого формування вимагає великої кількості металів.

Екзопланети з ультракоротким періодом насправді тверді ядра колишніх Гарячих Юпітерів, тому їх зірки повинні мати високий металеві властивості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button