Людина

Зоровий контакт може бути контрпродуктивним

У своїй новій роботі канадські вчені виявили, що поширена ідея про ефективність зорового контакту в якості способу переконання іншої людини не завжди спрацьовує. Результати дослідження були опубліковані в журналі Psychological Science.

Автори дослідження вважають, що зоровий контакт може позбавити шансів змінити думку незгодної людини і збільшити стійкість до спроби переконання. “Існує безліч культурних знань про силу зорового контакту, як інструменту впливу на інших людей. Однак результати попередніх досліджень продемонстрували, що прямий зоровий контакт очима тільки підкріплює позицію слухачів – скептиків “, – пояснює провідний автор роботи Френсіс Чен (Frances Chen) з Університету Британської Колумбії в Канаді.

“Чи є людина політиком чи батьком йому варто мати на увазі, що спроби підтримати зоровий контакт можуть мати неприємні наслідки, якщо Ви намагаєтеся переконати когось, хто має інший набір переконань “, – додає співавтор роботи Джулія Мінсон з Гарвардської школи імені Кеннеді в штаті Массачусетс.

У ході дослідження вчені використовували технологію вивчення ефекту зорового контакту в діапазоні ситуацій, пов’язаних з переконанням. Вони відстежували рух очей глядачів під час перегляду відео, що супроводжується промовою з різних динаміків з метою просунути певну точку зору з ряду спірних соціальних і політичних питань.

У результаті було виявлено, що підтримка зорового контакту може означати в деяких обставинах домінування чи залякування. Зоровий контакт сприймався тільки після того, як глядач вже погодився з думкою доповідача.
Отримані результати були підтверджені у другому дослідженні, коли учасники повинні були дивитися на виступаючі очі і рот, в той час як озвучувалися аргументи проти їх власних поглядів.

Результати показали, що навмисне підтримання прямого зорового контакту з співбесідником менш імовірно призведе до зсуву в думці, ніж коли слухач дивиться на рот доповідача. Іншими словами, посилене підвищення зорового контакту може бути контрпродуктивним в різних контекстах переконання.

Натхнення: www.medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button