Здоров'я

Звички, які вбивають серцево-судинну систему

Будь-яка нормальна людина хоче, щоб її здоров’я залишалося міцним довгі роки. І цього можна досягти, виконуючи нескладні профілактичні дії. Перший крок на шляху до поліпшення стану організму – відмова від шкідливих звичок. Ми часто недооцінюємо їх вплив на системи життєдіяльності. Але багато патологій, що виникають в нашому тілі, пов’язані саме з неправильним способом життя і зневагою простими рекомендаціями медиків. Традиційно першою під удар потрапляє серцево-судинна система.

Серце – двигун нашого тіла. Головна його функція полягає у забезпеченні кров’ю всіх систем організму. Розділяють два кола кровообігу. По першому доставляються кисень і поживні елементи в легені. По другому переміщуються потрібні речовини в усі відділи.
Для довідки
Важливо знати, що серцевий м’яз – це дуже потужний двигун, незважаючи на невеликий розмір. Його вага зазвичай не перевищує 300 грамів, а обсяг приблизно дорівнює кулаку дорослого чоловіка. Протягом життя людини орган здійснює близько 2,5 мільярдів скорочень.

Помітити зміни в роботі серцево-судинної системи нескладно. Зазвичай патології проявляються:

  • задишкою;
  • зміною пульсу;
  • запамороченнями і непритомністю;
  • підвищеною стомлюваністю;
  • дискомфортом в області грудей.

Крім цього, нерідко спостерігаються набряки кінцівок, зниження апетиту. Будь-який з перерахованих вище симптомів може бути першим дзвіночком організму. Тому при виявленні у себе подібних неприємних відчуттів слід звернутися за допомогою в медичний заклад.

«Протидій хворобам спочатку. Пізно думати про ліки, коли хвороба вкоренилася від довгого зволікання» (Овідій)

Напевно, немає на Землі людини, яка б не розуміла, що багато поведінкових шаблонів можуть негативно впливати на здоров’я. При цьому відмовитися від них часто не вистачає сили волі. Потрібно знайти резерви і захистити себе від згубних залежностей.

Як ми вбиваємо наше серце

1. Періодично недосипаємо. Здоровий сон дуже важливий для нормального функціонування серцево-судинної системи. Такий відпочинок дозволяє значно знизити ризик появи цукрового діабету, нормалізує кровообіг і покращує роботу всієї кардіосістеми.

Доказом цього є результати дослідження, проведеного вченими з Норвегії. Було опитано понад 50 тисяч респондентів. Статистичні дані вказали на той факт, що люди, які важко засинають, страждають від захворювань серця у два рази частіше за інших.

2. Піддаємося стресам. Емоційні переживання завдають шкоди всім системам організму, але найсильніший вплив припадає саме на серце. Так як при психічному перенапруженні значно збільшується вироблення адреналіну. А це загрожує підвищенням артеріального тиску і, як наслідок, пошкодженням кровоносних судин.

3. Ведемо сидячий спосіб життя. Нерідко мала рухливість пов’язана з умовами роботи. Програмісти, водії, менеджери чималу частину життя проводять у сидячому положенні. І це не може пройти безслідно для загального стану. Відбувається застій кровообігу і різко збільшується ймовірність виникнення серцевої недостатності.

4. Зловживаємо алкоголем, нікотином. Алкоголь руйнує клітини серця в найкоротші терміни. При використанні високої дози хмільних напоїв мотор нашого тіла не може нормально функціонувати протягом 6-7 годин. У алкоголіків нерідко прискорений пульс (95-100 ударів у хвилину), порушений обмін речовин. Судини патологічно змінені (з згущення крові капіляри забиваються, про що свідчить червоний ніс п’яниці). Часті супутники алкоголізму – тромбофлебіт і варикоз.

Чималу шкоду здоров’ю завдає і така шкідлива звичка, як куріння. Під дією нікотину серце починає працювати з підвищеним навантаженням. Частота скорочень серцевого м’яза у завзятих курців навіть у нормальному стані вище на 20-30 ударів, ніж у тих, хто утримуються. Тому зношуваність органу наступає дуже швидко.

5. Неправильно харчуємося. Незбалансований раціон – пряма дорога до ожиріння та захворювань серця. Дієтологи рекомендують відмовитися від вживання в їжу деяких продуктів, багатих холестерином. Наприклад, слід обмежити кількість жирної, солодкої їжі і замінити її стравами з овочів і фруктів, морепродуктів і нежирного м’яса.

Також незайвим буде контроль споживання солі. Надлишок цієї приправи різко підвищує ризик появи патологій серцево-судинної системи. Здоровій дорослій людині повинно вистачати 1,5 мг хлориду натрію на добу.

Крім перерахованих вище факторів, до патологій серця може призвести надмірна прихильність до кави. Цей напій має тонізуючу дію, тому його доза повинна бути обмежена однією, максимум двома чашками в день. Перевищення норми загрожує появою стенокардії і навіть інфаркт міокарда.

Незайвим буде звернути увагу на гігієну ротової порожнини. Як не дивно, але існує доведена залежність між станом зубів, ясен і серцево-судинною системою. Нерідко інфекції проникають в наш організм через слизову оболонку.

Не можна легковажити здоров’ям серця. Захворювання цього органу найчастіше призводять до летального результату. Вони дуже важко лікуються і провокують появу важких ускладнень. Задуматися про збереження нормального стану двигуна нашого організму потрібно до виникнення небезпечних симптомів. Адже будь-яку хворобу простіше попередити, ніж вилікувати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button