Людина

Звички, від яких потрібно відмовитися, щоб виростити морально здорову дитину

Те, якими виростуть діти, в першу чергу залежить від старань батьків.

Моральне здоров’я допомагає дітям успішно впоратися з невдачами і рухатися далі, навіть якщо вони не впевнені в собі. Сильний ментальний захист дозволяє максимально розкрити свій потенціал в майбутньому. Але щоб дитина була морально здоровою, батькам необхідно відмовитися від деяких звичок, шкідливих і для них самих.

1. Дозволяти дитині відчувати себе жертвою

Йому відмовили в участі у новорічній виставі, він провалив контрольну або трапилася інша невдача — дитина все одно не перетворюється в «жертву обставин». Невдача і несправедливість — частина життя. Поясніть дітям, що не має значення, наскільки важко чи нечесно склалися обставини — вони завжди можуть змінити їх на свою користь.

2. Виховувати в дитині почуття провини

Діти, які вважають, що бути винним у чомусь- жахливо, не зможуть надалі відмовити, коли хтось скаже: «Ти ж мій друг, дай списати» або «Якщо ти любиш мене, ти зробиш для мене все, що я захочу».

Поясніть дітям, що незважаючи на те, що іноді люди відчувають себе винними, не можна дозволяти емоціям впливати на свої рішення.

3. Перетворювати дитину в центр Всесвіту

Якщо ваше життя обертається навколо дітей, вони виростуть з упевненістю, що так повинно бути завжди. А егоцентричним, зацикленим на собі дорослим живеться складно. Навчіть дітей концентруватися на тому, що вони можуть запропонувати світу, замість того, щоб постійно думати, що вони можуть отримати.

4. Дозволяти страху за дитину диктувати рішення

Упакувавши дитину в «захисний міхур», ви, безсумнівно, будете відчувати набагато менше занепокоєння. Але надмірна опіка навчить дітей лише тому, що постійно треба уникати страшних ситуацій. Покажіть, що найкращий спосіб подолати страх — зустріти його лицем до лиця. Це допоможе виховати в дітях уміння безболісно виходити із зони комфорту.

5. Давати дітям владу над собою

Дозволяючи дітям вирішувати, що сім’я буде їсти на вечерю або куди поїде у відпустку, ви навантажуєте їх відповідальністю, яку вони в силу віку ще не здатні нести. Ставлячись до дітей як до головних, ви руйнуєте їх моральне здоров’я.

Навчіть дитину виконувати вказівки, вислуховувати зауваження і робити те, чого вона не хоче. Дозволяйте їй приймати прості рішення, в той же час підтримуючи здорову сімейну ієрархію.

6. Змушувати дітей бути ідеальними у всьому

Для батьків правильно вірити, що діти покажуть себе з найкращої сторони. Але не можна вимагати бути кращим у всьому. Навчіть дитину, що в житті бувають поразки і невдачі, і це нормально. І нормально не бути кращим.

Діти, які «хворіють» перфекціонізмом, виростають у залежних від чужої думки дорослих.

7. Дозволяти ухилятися від відповідальності

Звичайно ж, ви хочете, щоб у ваших дітей було безтурботне дитинство, тому дозволяєте їм не допомагати по дому або не вчити уроки. Але діти, які виконують відповідні їх віку обов’язки, не перевантажені. Навпаки — ці обов’язки сприяють інтелектуальному розвитку і формують почуття відповідальності.

8. Брати на себе відповідальність за дитячі почуття

Намагаючись розвеселити дитину, коли та сумна, ви берете на себе відповідальність за її емоції. Діти повинні отримати різнобічний емоційний досвід, щоб вміти керувати почуттями.

Завчасно навчіть дитину справлятися зі своїми емоціями, щоб вона не залежала від здатності інших її втішити.

9. Не дозволяти дітям робити помилки

Виправляючи домашнє завдання з математики або двічі перевіряючи, чи взяли діти свій обід, ви заважаєте їм пізнавати життя. Природні наслідки їх рішень — найкращі вчителі. Щоб стати розумнішими і сильнішими, потрібно вчитися не тільки на чужих помилках, але і на своїх.

10. Змішувати дисципліну і покарання

Покарання примушує дітей страждати через некоректну поведінку. Дисципліна повинна навчити, як стати краще в майбутньому. Виростити дитину, яка боїться проблем, — не те ж саме, що виховати дітей, які хочуть приймати найкращі рішення.

Спирайтеся на філософію «дія-наслідок», щоб допомогти виробити самодисципліну, яка в подальшому допоможе з правильним вибором.

11. Вибирати найпростіший шлях, щоб уникнути незручностей

Виконуючи домашню роботу замість дитини або купуючи їй те, що вона хоче, лише б не скиглила, ви, звичайно, зробите своє життя простішим, але в підсумку зіпсуєте дитину.

Діти роблять висновки, і якщо вони бачать, що ви здаєтеся при перших же труднощах, вони навчаться постійно вимагати свого. Допоможіть дитині зрозуміти, що не завжди необхідно задовольняти свої нагальні потреби.

12. Вести себе не так, як вимагаєте від дітей

Переконайтеся, що ваші пріоритети відповідають життєвим цінностям, а слова не розходяться з ділом. Тільки тоді ви зможете передати таку модель поведінки дітям.

Натхнення: businessviews.com.ua

Кнопка «Наверх»