Різне

Історія бізнес-ланчу

business-lunch_resizedВибираючи http://dcpizza.ru/, просто неможливо не зацікавитися коли і чому виникли обіди та бізнес-ланчі. А адже традиція поєднувати обговорення справ з прийомом їжі налічує вже більше 300 років!

Згідно відомій ресторанній байці бізнес-ланч з’явився на самому початку XVIII століття і, звичайно, в Англії. Адже, як відомо, бізнес-ланч – слово англійське, і воно перекладається як ділова зустріч за обідом або простіше – діловий обід.

Британські бізнесмени XVIII століття своїх офісів не мали і воліли проводити ділові зустрічі в кав’ярнях за чашкою кави, коньяку або рому і виключно в чоловічій компанії. Тому що справжньої леді не личило відвідувати місця, де чоловіки курять і п’ють спиртні напої.

Тому любов прекрасної половини Англії була віддана новому і рідкісному для того часу напою – чаю. Знатні і багаті дами 1-2 рази на тиждень влаштовували вдома звані чаювання. Частіше не могли, так як ціни на чай «кусалися» через високі податки.

Власник однієї з кав’ярень і чаеторговец Томас Твайнінг (Thomas Twining) здійснив буквально «об’єднавчу революцію», почавши пропонувати відвідувачам свого закладу не тільки каву, а й чай, а до напоїв ще десерти та легкі закуски.

З часом починання Томаса Твайнінг підхопили власники та інших закладів. А пізніше, приблизно в середині 18-го сторіччя, завдяки невгамовній карткової пристрасті лорда Сандвіча на світ з’явився ще один неодмінний атрибут бізнес-ланчу – сендвіч.

Ну, а загальносвітова історія обідів налічує, як мінімум, 164 000 років. Саме такий вік виявлених у печері на узбережжі ПАР останків найдавнішого обіду людини. Цей перший обід складався з дарів моря: мідій і інших молюсків.

Пізніше, звичайно, зібратися біля багаття і «перетерти» насущні проблеми стало для наших предків звичайною справою. При цьому «перша лінія» складалася з найбільш впливових і близьких між собою членів громади, які об’єднувалися вузьким колом. Ну, а інші … чекали своєї черги осторонь. І могли тільки мріяти потрапити у вузький гурток обраних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button