Інтернет

Яким був спам в 2013 році – «Лабораторія Касперського»

Яким був спам в 2013 році - «Лабораторія Касперського»«Лабораторія Касперського» оцінила масштаби і різноманітність спаму в 2013 році. За оцінкою компанії, в минулому році в загальній масі розісланних електронних листів зменшилася кількість легальної реклами. Зате рік виявився рясним на наявність різних шахрайських і шкідливих повідомлень, також популярними були «сірі» розсилки.

У 2013 році відбулося зниження частки спаму на 2,5 %, в ??результаті в світовому поштовому трафіку вона склала 69,6 %. Вперше за багато років цей показник не перевищив 70 %.

Серед шахрайських листів аналітики відзначають популярність туристичної теми. Зловмисники підробляли повідомлення про заброньовані номери в готелі, тур, круїз або квитки на літак, часто такі листи містили вкладення зі шкідливими програмами. Ось, наприклад, одна зі схем «відмивання» грошей з вкрадених банківських карт. Шахрай звертається до співробітника готелів з проханням зняти гроші з картки за нібито заброньоване проживання, а заодно просить посприяти у переведенні певної суми турагенту (якого насправді не існує). У підсумку всі засоби виявляються у зловмисників.

Минулий рік можна назвати роком суперкоротких спам-листів: 74,5 % повідомлень, виявлених «Лабораторією Касперського», «важили” не більше одного кбайта. Любов спамерів до мінімалізму пояснюється можливістю створювати унікальні короткі фрази і міняти їх в черговому листі, щоб не потрапити під спам-фільтри.

Ще однією особливістю спаму 2013 стало відчутне збільшення «сірих» розсилок. У число одержувачів таких розсилок входять і офіційні передплатники, і ті, чиї контакти були отримані, наприклад, з куплених баз адрес.

«2013 показав, що спам змінюється: якщо раніше зловмисники розраховували в основному на недосвідченість користувачів, то в міру збільшення числа користувачів і зростання їхньої комп’ютерної грамотності шахраї починають винаходити нові хитрощі. У такій ситуації навіть досвідченому користувачеві слід бути гранично уважним», – зазначає Дарина Гудкова, керівник відділу контентних аналітиків «Лабораторії Касперського».

Натхнення: www.seopro.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button