Наука

З’ясувалося, чому клітини мозку “божеволіють” під час сну

Дослідження на мишах пояснює, чому хронічний біль і поганий сон пов'язані.

Вчені нарешті пояснили, чому поганий сон пов’язаний з хронічним болем. Нове дослідження на мишах миші показало, що нервові пошкодження призводять до того, що пірамідальні нейрони «божеволіють» під час сну. І це раптове збудження призводить до хронічного болю. І навпаки, зупинка гіперактивності під час сну полегшує біль.

Image by @sciencephotolibrary from Canva

Пірамідальні нейрони – основні збудливі нейрони мозку ссавців. Також виявляються у риб, птахів, рептилій. Нагадують за формою піраміду, з якої вгору веде великий апікальний дендрит; мають один аксон і безліч базальних дендритів.

Виявилося, що зміна активності мозку пов’язана зі зміною чутливості до болю у мишей. Колись безболісні подразники привели до її виникнення. У серії експериментів дослідники виявили, що можуть полегшити її, блокуючи гіперактивність різних клітин в мозкових шляхах.

“Інгібування цих шляхів під час сну в NREM-фазі, але не неспання, виправляє гіперактивацію нейронів і полегшує біль», — пояснюють вчені.

Люди з хронічним болем часто відчувають розлади сну, включаючи безсоння, і дані свідчать про те, що низька якість сну в першу чергу є основним фактором ризику розвитку хронічного болю. Хоча цей зв’язок добре відомий, природа проблем зі сном при різних больових умовах, їх точні причини або довгострокові наслідки ще невідомі.

Ремоделювання нервового ланцюга під час сну відіграє життєво важливу роль у формуванні хронічного болю, і це дуже актуально для розробки нових знеболюючих засобів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button