Наука

Нервові клітини відновлюються: перший знімок нейронів, що ростуть у живому мозку

Кажуть, що нервові клітини не відновлюються. Як вже відомо, це не так. Більш того, нові клітини мозку ростуть у нас все життя. І цей знімок, отриманий під час експериментів над мишами — перше зображення нових нейронів в живому головному мозку.

Ми досить часто думаємо, що з’являємося на світ з уже повністю сформованим мозком, але останні дослідження говорять про те, що кількість нейронів в мозку постійно зростає. Нові нейрони в основному з’являються в гіпокампі — тій частині мозку, яка відповідає за навчання і запам’ятовування.

Ми ніколи не бачили, як вони ростуть, але у 2016 році дослідники Медичного центру Колумбійського університету імплантували крихітний мікроскоп у мозок живих мишей, щоб зафіксувати цей процес. На знімку ви бачите, як нові нейрони світяться червоним.

За допомогою серії експериментів, в ході яких вченим вдалося деактивувати нові клітини мозку за допомогою оптогенетичних засобів, сфокусованого світла, біологи з’ясували, що нейрони, які недавно з’явилися  відповідають за обробку спогадів, дозволяючи тваринам відрізняти нові спогади один від одного. Вчені вважають, що їх відкриття може в майбутньому сприяти лікуванню депресії й шизофренії.

Можливості оптогенетики поки тільки досліджуються, але вони вже призводять до приголомшливих результатів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button