Людина

З’ясувалося, як люди обирають, з ким зустрічатися і вступати в шлюб

Нове дослідження показало, що ми досить точно оцінюємо свою привабливість і вибираємо партнерів зі схожими даними. Результати дослідження опубліковані в журналі Personality and Individual Differences.

Image by Tu Anh from Pixabay

Тисячоліттями люди знайомляться, зустрічаються і одружуються, але вибір партнерів залишається загадкою. Вчені змогли пролити світло на цей процес.

Дослідники під керівництвом професора психології Університету Флориди Грегорі Вебстера проаналізували 27 досліджень за участю 1300 гетеросексуальних пар. Результати опубліковані в журналі “Особистість і індивідуальні відмінності”.

Виявилося, що чоловіки та жінки добре оцінюють свою привабливість і обирають партнерів зі схожою самооцінкою. Наприклад, чоловіки, які вважають себе привабливими, частіше зустрічалися з жінками, які теж високо оцінювали свою зовнішність.

Вчені використовували дані, де учасники оцінювали свою фізичну привабливість, а їхні фотографії показували незнайомцям для об’єктивної оцінки. Перший метааналіз було проведено в 1988 році, і тепер його повторили з новими методами аналізу. За словами Вебстера, вихідні дані відносяться до 1972 року, але результати все ще актуальні.

Хоча деякі аспекти привабливості могли змінитися з часом, основні критерії краси залишаються стабільними. Учені зробили висновок, що люди об’єктивно оцінюють свою привабливість і обирають партнерів “свого рівня”.

Деякі дослідження включали молодих людей, інші – пари в тривалих шлюбах. Дослідники виявили, що чоловіки в довгих стосунках точніше оцінюють свою привабливість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button