Земля

З’явилася нова теорія про радіоактивне походження життя

Автори нового дослідження припустили, що радіоактивні космічні камені могли посіяти життя на Землі.

Метеорити – залишки процесу формування молодих скелястих внутрішніх планет Сонячної системи. Вони утворилися через гарячі хмари газу і пилу, що здіймаються близько зірки приблизно 4,6 млрд років тому. У той час планети знаходилися занадто близько до Сонця, щоб на них утворилися океани, і тому не могли прихистити життя. Тому вчені мізкують над тим, як Земля перетворилася в оазис життя.

В рамках попередніх досліджень вчені припускали, що воду могли «доставити» на Землю вуглецеві хондритові метеорити. Автори нової роботи показали, що ті ж метеорити принесли на планету будівельні блоки життя.

Щоб перевірити, чи можливо це, дослідники змішали аміак, метанол і формальдегід з водою в кількостях, аналогічних тим, що містяться всередині метеоритів. Потім, вчені опромінили їх гамма-променями кобальту-60. Вони хотіли зрозуміти, чи можуть радіоактивні елементи — джерела гамма-променів, такі як алюміній-26 всередині метеоритів, генерувати тепло. Воно необхідне для синтезу амінокислот.

Виявилося, що гамма-випромінювання дійсно викликало сплеск синтезу амінокислот всередині розчину. Крім того, дослідники виявили, що пропорції амінокислот, вироблених в лабораторії, відповідають пропорціям, виявленим в метеориті Мерчісон. Цей космічний камінь вагою 100 кг приземлився в Австралії в 1969 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button