Технології

Вчені створили батарею, яка заряджається за секунди

Стійке зберігання енергії має значний попит. Тому дослідники з Упсальського університету розробили повністю органічну протонну батарею, яка може заряджатися за лічені секунди. Акумулятор можна заряджати та розряджати більше 500 разів без значної втрати ємності. Їх робота була опублікована в науковому журналі Angewandte Chemie.

Дослідники змогли продемонструвати, що їх батарею можна легко заряджати за допомогою сонячного елемента. Зарядка також може здійснюватися без допомоги передової електроніки, яка потрібна, наприклад, для літієвих батарей. Ще однією перевагою батареї є те, що вона не залежить від температури навколишнього середовища.

Багато з акумуляторів, які виробляються сьогодні, чинять серйозний вплив на навколишнє середовище, не в останню чергу через видобуток металів, що використовуються в них.

З цієї причини дослідницька група вибрала хінони в якості активного матеріалу в своїй батареї. Ці органічні сполуки вуглецю в достатку по своїй природі, в тому числі виробляються при фотосинтезі. Характерною особливістю хінонів, які використовуються дослідниками, є їх здатність поглинати або випускати іони водню, які, звичайно, містять тільки протони, під час зарядки та розрядки.

Кислий водний розчин використовувався в якості електроліту, життєво важливого компонента, який транспортує іони всередині батареї. Поряд з екологічністю, це також забезпечує безпечну батарею без ризику пожежі або вибуху.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button