Здоров'я

Зубний біль у серці. Як карієс доведе до інфаркту

А чи знаєте ви, що карієс може призвести до серйозних захворювань серця та судин? Всьому виною хвороботворні мікроби, які потрапляють в кров.

Про причини серцево-судинних захворювань відомо багато. Найчастіше серцеві недуги розвиваються на тлі ожиріння, цукрового діабету, нездорового харчування і малорухливого способу життя. У таких випадках серцевий м’яз відчуває серйозне навантаження і швидко зношується.

Однією з причин запальних захворювань серця є і інфекції, зокрема стрептококи. Відомо, що хронічний тонзиліт, наприклад, може стати причиною розвитку ендокардиту. Нещодавно англійські вчені прийшли до висновку, що і бактеріальне ураження зубів і ясен може також стати причиною серцево-судинних уражень. Чому ж так відбувається?

Як карієс може призвести до проблем із серцем

У ротовій порожнині живе величезна кількість мікробів. Всього налічується більше 200 видів бактерій, і деякі з них можуть бути патогенними. Однак при здоровому стані зубів і ротової порожнини бактерії не завдають шкоди, а є складовою частиною нормальної мікрофлори.

Однак якщо зуби вражені карієсом, то патогенні мікроорганізми можуть становити небезпеку для здоров’я. При карієсі бактерії можуть проникати в кров, розноситься по всьому організму і викликати запальні процеси.

 

Є теорія, згідно з якою атеросклеротичні зміни в судинах та ішемічна хвороба серця викликається інфекцією, що потрапляє в кров. І ось як це відбувається. Якщо погано чистити зуби, то в ротовій порожнині зростає кількість патогенних бактерій, виникають проблеми з яснами і мікроби можуть потрапити в кров. Вони, як правило, осідають на стінках судин, де вже є холестеринові бляшки. Такий стан справ призводить до розростання бляшки, над нею може утворитися тромб, який закупорює судину. Це може призвести до інфаркту міокарда або інсульту.

Хто в групі ризику?

Зазначимо, що досі чітких даних про безпосередній зв’язок конкретних мікроорганізмів з хворобами серця немає. Вчені та медики говорять лише про так зване «бактеріальне навантаження», про яке може йти мова при занадто великій кількості мікробів в крові.

Читайте також: 

Також говорити про те, що карієс загрожує розвитку серцевих хвороб у всіх людей, також неправильно. В першу чергу в групі ризику пацієнти з вадами розвитку серця, а також пацієнти, які перенесли операцію на серці. Для них бактерії дійсно можуть становити небезпеку.

Також проблеми можуть виникати при ослабленому імунітеті. Як показують дослідження, шкідливі бактерії в крові є практично у всіх людей, проте до запальних процесів вони призводять лише тоді, коли захисні клітини імунної системи не в змозі з ними впоратися.

Тому лікарі радять ретельно стежити за гігієною ротової порожнини, а також вести здоровий спосіб життя, щоб зберегти сильний імунітет.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button