Здоров'я

Надзвичайна користь оливкової олії

Оливкова олія допомагає серцевому м’язу ефективніше проганяти кров. Такі висновки зробили американські вчені з Іллінойського університету в результаті своїх досліджень.

Саме Середземноморська дієта, де оливкова олія складає чи не основну складову, являється надзвичайно корисною для сердцево-судинної системи. Важливим компонентом оливкової олії являється олеат, що використовує жир як паливо.

foto_cikavosti_02.10.2014-010-015_resized

Здорове серце вбирає жир без шкоди для всієї системи, та при серцевій недостачі воно втрачає цю здатність. Як наслідок, в тілі починає накопичуватися токсична форма жиру, яка і стає причиною закупорювання артерій.

Читайте також: Дивовижний світ грецької кухні

Вчені провели експеримент на щурах. Вони спостерігали, як тварини реагують на олеат або пальмітат, що міститься в тваринних жирах і молочних продуктах. Саме після введення олеата серця починали працювати більш ефективно. А ось тваринний жир погіршував стан серця і приводив до вироблення токсичних типів жиру.

Експерти зазначили, що олеат активує гени, які відповідальні за виробленням ензиму, що розщеплює жир. Це дозволяє серцю жир абсорбувати. Як правило, дані гени погано працюють у людей із серцевою недостатністю. Крім того, є дані попередніх досліджень, що раціон з оливковою олією працює не гірше статинів, знижуючи ризик серцевого нападу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button