Здоров'я

Зупинка серця. 7 попереджувальних сигналів тіла, які можна помітити заздалегідь

Смерть від зупинки серця часто здається раптовою подією, але у багатьох випадках вона передує попереджувальними сигналами тіла. Насторожувати мають раптова втрата апетиту, тривалий кашель, набряк ніг, біль у щелепі і інші прояви.


Як повідомляє вчені, великої частини трагічних випадків, пов’язаних із зупинкою серця, могло не статися, якби люди заздалегідь звертали увагу на проблему. Деякі сигнали організму, здатні виявитися провісниками катастрофи, можна помітити самостійно, – про них розповіли експерти авторитетного медичного ресурсу WebMD.

Дискомфорт у грудях. Людьми він відчувається по-різному; у вигляді печіння, поколювання, тиску і т. п. Якщо неприємне відчуття в грудній клітці не є одноразовою подією, яка виникає час від часу, – потрібно обстежитися, виконати електрокардіограму, УЗД серця.

Втрата апетиту, нудота, важкість у шлунку. Проблеми з травленням – один із сигналів тіла, які заздалегідь попереджають нас про можливу зупинку серця через погіршення кровопостачання. Якщо ви помічаєте, що вони виникають без видимої причини, поза зв’язку з харчовими звичками, перевірте стан міокарда.

Напруга, болючість в лівій руці. Може здаватися, що кінцівка ниє із-за фізичних перевантажень, але так інколи нагадує про себе хворе серце. Американська кардіологічна асоціація рекомендує викликати «Швидку», якщо біль у лівій руці виникає раптово, не проходить або посилюється протягом декількох хвилин – це ймовірний провісник зупинки серця. Більш короткочасне, але періодично повторюване відчуття є приводом обстежитися у лікаря.

Щемить нижня щелепа. Людський мозок не в змозі точно визначити, що саме болить серце або зуби. Неприємні відчуття в щелепи теж можуть заздалегідь попереджати про можливий удар.

Короткі запаморочення. Багатьом відомий стан, що виникає після різкого підняття тіла з дивана, стільця. Якщо виникає регулярно, він повинен змусити насторожитися: цілком можливо, серце не справляється з перекачуванням крові до мозку.

Набряки. Набряклі ноги також здатні заздалегідь попередити про загрозу, що насувається, у вигляді зупинки серця. Виникнення даної проблеми провокує порушення кровообігу і лімфотоку (виведення рідини з тканин). Не проходить набряклість – сигнал того, що час до кардіолога.

Кашель. Іноді його викликає серцева недостатність, яка значно підвищує ризик інфаркту, інсульту. При «сердечному» кашлі можна помітити виділення рожевого або білого слизу.

Натхнення: www.medikforum.ru

Кнопка «Наверх»