Главная / Здоров'я / 5 найбільш популярних міфів про їжу

5 найбільш популярних міфів про їжу

 
 

Дезінформація в харчуванні часто ускладнює правильний вибір дієти — давайте розвіємо 5 найпоширеніших міфів про продукти.

Міф №1: Надлишок білків шкодить ниркам

Походження В 1983 році дослідники вперше відкрили, що збільшення частки білків в раціоні підвищує швидкість клубочкової фільтрації» або СКФ. СКФ — це об’єм крові, який встигають відфільтрувати нирки за 1 хвилину. З цього відкриття вчені зробили висновок, що підвищення СКФ значно збільшує навантаження на нирки.

Реальні показники Майже два десятиліття тому датські вчені виявили, що хоча їжа, багата білками, підвищує СКФ, це не позначається негативно на функції нирок. Більш того, не існує взагалі ніяких даних про те, що велика кількість білків — 1,27 г на 1 фунт маси тіла — здатна хоч якось нашкодити ниркам.

Міф №2: Солодка картопля корисніша від білої

Походження Оскільки в США споживання білого картоплі частіше приймає вигляд переробленої картоплі-фрі та чіпсів, цього овочу дісталася погана слава, як одного з головних винуватців ожиріння і розвитку діабету. При цьому солодку картоплю зазвичай готують цілою і витягують з неї набагато більше корисних речовин.

Реальні показники Кожен з різновидів картоплі корисний по-своєму, тому не можна сказати, що біла або солодка картопля краща або гірша від іншої. Наприклад, в солодкій картоплі більше клітковини і вітаміну А, але в білій більше найважливіших мінералів, таких як залізо, магній і калій. Важливо лише те, як ви готуєте картоплю.

Міф №3: Червоне м’ясо викликає рак

Походження В 1986 році японські вчені виявили, що у лабораторних щурів розвивався рак при дієті, яка містить гетероциклічні аміни — речовини, що з’являються в результаті надмірної термічної обробки червоного м’яса. З тих пір дослідження, які спостерігали за великою кількістю учасників, припускали зв’язок між червоним м’ясом і раком.

Реальні показники Поки ще жодне дослідження не надало незаперечних даних про те, що такий зв’язок дійсно існує. Що ж стосується масштабних спостережень, їх дані не можна вважати остаточними. Аналіз опитувань учасників, узагальнюючі дані про особливості раціону і захворюваннях, занадто примітивні для того, щоб робити конкретні висновки.

Міф №4: Кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози повнить більше, ніж цукор

Походження В рамках дослідження 1968 року вчені годували лабораторних щурів великою кількістю фруктози, в результаті чого у тварин розвинулося сильне ожиріння. Після, в 2002 році, дослідники Університету Каліфорнії опублікували статтю, що отримала широкого розголосу, про те, що підвищення споживання фруктози американцями (включаючи кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози), спостерігалося одночасно з епідемією ожиріння в США.

Реальні показники І кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, і сахароза (відома як столовий цукру) містять практично однакову кількість фруктози — близько 50%. Тому не важливо, в якому вигляді ви споживаєте фруктозу, важливо — в яких кількостях.

Міф №5: Сіль підвищує тиск

Походження В 1940-х роках лікар Дюкського Університету Уолтер Кемпнер отримав популярність за свій метод лікування підвищеного тиску — шляхом зменшення споживання солі. Пізніше дослідження підтвердили, що скорочення солі в раціоні допомагає боротися з високим тиском.

Реальні показники Масштабні аналізи даних дійшли висновку, що у людей з нормальним тиском немає необхідності обмежувати своє споживання солі.

Якщо ж ви вже страждаєте від підвищеного тиску, у вас може бути «чутливість до солі». Тому має сенс скорочувати денний обсяг солі. Проте вже на протязі 20 років відомо, що гіпертонікам можна не відмовлятися від солі, якщо в їх раціоні буде підвищена кількість продуктів, що містять калій. Чому? Тому що баланс цих двох мінералів — єдине, що грає роль.

Більш того, голландські вчені визначили, що низький рівень споживання калію позначається на тиску так само, як і високий рівень споживання солі. Якщо не хочете турбуватися за сіль, збільште в своєму раціоні вміст продуктів, багатих калієм: шпинат, брокколі, банани, картопля і будь-які бобові.

Натхнення: zdorovie.com

 
comments powered by HyperComments