Главная / Людина / 9 вправ для мозку, які зроблять ваш розум гострішим і гнучкішим

9 вправ для мозку, які зроблять ваш розум гострішим і гнучкішим

 
 

У 1936 році американська письменниця Дороті Бранд у своїй книзі «Прокинься і живи» запропонувала кілька кумедних вправ для гостроти і гнучкості розуму. Ці вправи призначені для того, щоб витягнути вас зі звичного середовища, показати іншу перспективу і створити ситуації, в яких потрібно винахідливість і творче рішення.

10-09-15-foto-600x400-1

Ми пропонуємо вам спробувати ці вправи, тим більше, що нічого складного в них немає.

  1. Проведіть 1 годину в день нічого не кажучи, тільки відповідаючи на прямі питання, у своєму звичайному оточенні, не створюючи враження, що ви ображені або не в настрої. Ведіть себе зазвичай, наскільки це можливо. Не робіть ніяких зауважень і не піддавайтеся на спроби виманити з вас інформацію.
  2. На 30 хвилин в день задумайтеся про один-єдиний предмет, не відволікаючись більше ні на що. Можете почати з п’яти хвилин.
  3. 15 хвилин в день ведіть спілкування, не вживаючи слів «я, мені, моє».
  4. Зупиніться на порозі будь-якого переповненого людьми приміщення і вдумливо оцініть його розміри.
  5. Дозвольте, щоб ваш новий знайомий говорив тільки про себе, не дозволяючи йому усвідомити це. Ввічливими питаннями поверніть його в річище взаємної розмови так, щоб він не відчув негативу.
  6. Спробуйте говорити виключно про себе, не вихваляючись, не скаржачись і не змушуючи співрозмовників нудьгувати.
  7. Складіть чіткий план на 2 години в день і чітко дотримуйтесь цього плану.
  8. Поставте собі 12 випадкових завдань, наприклад: пройти 20 кілометрів від дому без використання будь-яких спеціальних засобів; йти 12 год. без їжі; поснідати в найбільш несподіваному і невідповідному місці, яке ви зможете знайти; нічого не говорити цілий день, крім відповідей на питання; НЕ спати всю ніч і працювати.
  9. Протягом дня говорити «так» на всі питання та пропозиції (в рамках розумного).

Ці вправи зміцнять вашу силу волі, тренуючи префронтальну кору, поліпшать самоконтроль і допоможуть краще концентруватися на важливому. Ви також можете відчути, що стали спокійнішими і розважливішими, адже закріпилася звичка обдумувати свої слова і дії.

 
comments powered by HyperComments