Главная / Технології / Американці випробували авіаційну турель для лазерної гармати

Американці випробували авіаційну турель для лазерної гармати

Дослідницька лабораторія ВПС США (AFRL) і Університет Нотр-Дам випробували нову авіаційну турель для лазерної гармати. Про це повідомляється в прес-релізі американської компанії.

В ході випробувань літак, оснащений ABC, здійснив вісім польотів в небі над штатом Мічиган. Подальші тести планується проводити в більш складних умовах.

foto_cikavosti_17.09.2014-03_resized

Турель ABC (Aero-optic Beam Control) розробляється на замовлення Агентства перспективних дослідницьких проектів (DARPA) спеціально для високопотужних лазерів, призначених для ураження літаків і керованих ракет у всіх напрямках. Вона володіє рухливістю в 360 градусів і оснащена комплексом стабілізаторів, які компенсують можливу турбулентність.

Читайте також: США продовжують випробування бойового лазера

Раніше повідомлялося про плани ВВС США оснащувати лазерними гарматами винищувачі шостого покоління, які стоятимуть на озброєнні після 2030 року. Перші випробування таких лазерів збираються провести в 2022 році.

В кінці 2011 року ВПС США закрили програму розробки авіаційного лазера ABL, також призначеного для ураження повітряних цілей. Над лазером працювали 16 років, проте проект визнали надто витратним.

 
comments powered by HyperComments