Главная / Земля / Через 90 років Земля зміниться до невпізнання

Через 90 років Земля зміниться до невпізнання

До початку XXII ст. температура на Землі може зрости на чотири градуси, в результаті чого планета зміниться до невпізнання. Про це попередили експерти Світового банку, підготувавши відповідну доповідь.

Зростання температури, на думку СБ, призведе до зниження світових запасів продовольства, загибель екосистем і біорізноманіття, підвищенню рівня Світового океану. Крім того, негативні наслідки потепління обернуться великими проблемами для багатьох найбідніших регіонів планети і підірвуть зусилля по досягненню глобальних цілей людства, говориться в доповіді.

Зокрема, як стверджують експерти, рівень Світового океану в останні два десятиліття зростає швидше, ніж раніше. Головна причина — активне танення льодовикових щитів Гренландії і Антарктиди. «Є ознаки того, що найбільш активне танення за останні 225 років відбувалося в останні десятиліття», — відзначають вони.

«Ще рано говорити, але, очевидно, деяким з малих острівних держав і прибережних громад треба пильно поглянути на свої можливості. Необхідно адаптуватися до процесів змін клімату, які будуть прискорюватися по мірі зростання населення планети», — заявив один з провідних експертів банку Ерік Фернандес.

Крім того, океани будуть окислюватися через високу концентрацію СО2. При зростанні температури на 2,4 градуса почнуть гинути коралові рифи. Це серйозно вдарить по тих, хто живе на морському узбережжі за рахунок рибного лову та туризму, попередили фахівці СБ.

Крім того, зростання температури призведе до того, що літо в Середземномор’ї, Північній Африці, на Близькому Сході і в Сполучених Штатах буде більше ніж на шість градусів теплішим, ніж зараз. Це в свою чергу, призведе до різкого падіння врожайності, сказано в доповіді. До 2100 р. 44% всіх орних земель будуть страждати від посухи. Найгірше доведеться Південній Африці, США, Південній Європі і Південно-Східній Азії, відзначили експерти.

Вказує доповідь і на серйозні ризики дефіциту води в Північній і Східній Африці, на Близькому Сході і в Південній Азії. Найбільша небезпека загрожує таким річкам, як Ганг і Ніл. Така ж доля, на думку фахівців Світового банку, чекає і Амазонію.

За словами очільника Світового банку Джима Кіма, без боротьби з глобальним потеплінням майбутнім поколінням дістанеться інша планета. «Відмова щодо боротьби зі зміною клімату призведе до того, що нашим дітям дістанеться зовсім інший світ, ніж той, у якому ми живемо сьогодні. Зміни клімату є однією з великих проблем, що стоять перед людством, і ми повинні взяти на себе моральну відповідальність за вжиття заходів в інтересах майбутніх поколінь, особливо найбідніших», — підкреслив він, коментуючи доповідь.

 
comments powered by HyperComments