Земля

Вчені навчили павука стрибати на різну висоту і відстань

Вченим вдалося навчити павука здійснювати стрибки на різну висоту і відстань. Робота організована фахівцями Манчестерського університету, про що інформує портал Eurekalert.

Ученые обучили паука прыгать на разную высоту и расстояние

Мета дослідження – відповісти на питання про те, чому анатомія і поведінка павуків еволюціонували, а ще вчені сподіваються використовувати це поліпшене розуміння, щоб представити новий клас гнучких мікро-роботів. Основна увага у цій роботі приділяється надзвичайній стрибаючій здатності цих павуків. Павук-скакун може стрибнути до шести разів більше довжини свого тіла, а сила лап при зльоті здатна бути в п’ять разів більше ваги членистоногого.

Вчені навчили павука, якого вони прозвали Кім, стрибати з різних висот і відстаней на штучну платформу в лабораторних умовах. Кім відноситься до різновиду стрибаючого паукоподібного, відомого як Phidippus regius. Потім команда записала стрибки з застосуванням надшвидкісних камер і використовувала мікро-томографію з високою роздільною здатністю для створення 3D-моделі ніг і структури тіла піддослідного в безпрецедентних деталях. Результати показують, що цей особливий вид павука використовує різні стратегії стрибків залежно від завдання і мети. Комахи і павуки стрибають по-різному, пускаючи в хід пружинний механізм, прямі м’язові сили або використовуючи внутрішній тиск рідини.

Вчені вже більше 50 років знають, що павуки використовують внутрішній гідравлічний тиск для розширення своїх ніг, але невідомо, чи є воно активно використовуваним для посилення або заміни м’язової сили при стрибках.

Доктор Білл Кроутер, співавтор дослідження, пояснює: “Наші результати показують, що, хоча Кім може рухати своїми ногами гідравлічно, йому не потрібна додаткова потужність від гідравліки для досягнення надзвичайних стрибаючих характеристик. Таким чином, роль гідравлічного руху у павуків залишається відкритим питанням”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button