Главная / Людина / Які наслідки викликає «телефонна залежність»

Які наслідки викликає «телефонна залежність»

Спостереження за роботою мозку «телефонних наркоманів» показали, що розвиток такого захоплення змінює хімічний баланс мозку і манеру його роботи, що зближує цю форму залежності з реальною наркоманією, заявили вчені, які виступали на щорічній зустрічі Радіологічного товариства Північної Америки.

«Розвиток ‘телефонної’ залежності веде до підвищення концентрації гама-аміномасляної кислоти, головного «гальма» мозку, в передній поясній корі, і порушення балансу між ГАМК і глутаматом, іншою важливою сигнальною молекулою нервової системи. Вивчення цього процесу може допомогти нам зрозуміти, як виникають інші види залежності», — заявив Хюн-Сук Сео (Hyung Suk Seo) з Корейського університету в Сеулі.

В останні роки науковці всерйоз зацікавилися двома новими формами залежності, про які часто кажуть громадяни, — «телефонної» і «інтернет»-наркоманії. Їх вивчення показує, що в даному випадку прості люди часто бувають праві — у деяких їх носіїв дійсно спостерігаються особливі зміни в поведінці, характерні для реальних наркоманів, і на них діють ті ж фактори ризику.

До прикладу, в минулому році вчені виявили, що їх жертвами найчастіше стають імпульсивні люди, які погано контролюють свої бажання. Подібні характеристики, як показують спостереження вчених, є відмінною рисою алкоголіків і реальних наркоманів, не здатних самостійно позбавитися від згубної звички.

Сео і його колеги зацікавилися тим, чи змінюється робота мозку у людей, які страждають від подібних «цифрових» форм залежності, і схожі ці зміни на те, що відбувається з нервовою системою жертв наркотиків і спиртного.

Для відповіді на це питання вчені зібрали дві групи добровольців з двох десятків підлітків і молодих людей, половині яких був поставлений такий діагноз, і почали спостерігати за роботою їх нервової системи, використовуючи особливий магнітно-резонансний томограф, здатний розкривати хімічний склад різних регіонів мозку.

Порівнявши отримані результати, корейські біологи виявили, що розвиток телефонної або інтернет-«наркоманії» дійсно змінює роботу мозку на хімічному рівні.

Найбільш серйозні порушення в його роботі спостерігалися в тій частині кори, що відповідає за імпульсивну поведінку і почуття тривожності, що може пояснювати те, як виникає подібна залежність.

Що цікаво, ці порушення зникли або помітно зменшилися після того, як молоді люди пройшли курс реабілітації в одному з наркологічних центрів Сеула. Це говорить про те, що від цієї форми залежно дійсно можна позбутися без серйозних наслідків для психіки й організму людини, вважають вчені.

 

 
comments powered by HyperComments