Людина

Які хороші звички приносять шкоду, а які – користь?

Є звички, які начебто повинні допомагати нам ставати здоровішими і швидше досягати цілей. На ділі ж вони часто відволікають увагу і затуманюють нашу здатність об’єктивно бачити ситуацію.

1. Дієти

Дієти самі по собі рідко коли приносять бажані результати і в довгостроковій перспективі не працюють. Постійно сидіти на дієті рік за роком просто нереалістично. Чим довше ви дотримуєтися дієти, тим важче вам стає. Люди, що сидять на дієті, зазвичай переоцінюють можливість успіху за рахунок своєї сили волі і в підсумку піддаються спокусі з’їсти щось «заборонене». Через якийсь час вони вже їдять все підряд і не думають, що ж насправді є здорове харчування.

2. Візуалізація успіху

Ще один сумнівний метод, який був популяризований фільмом «Секрет» і неправильною інтерпретацією принципів позитивної психології – візуалізація успіху. Вважається, що спосіб у формі ствердження успіху допомагає втілювати мрії. Але як саме це допомагає? Створює мотивацію? Передусім тут є ризик замріятися і забути, що треба ще й багато працювати в напрямку мети. Без дії красива візуалізація може в кращому випадку лише тимчасово підняти настрій, а в гіршому – перенаправити уявні зусилля в ілюзорний світ.

3. Затята боротьба з труднощами

Подолання труднощів може стати постійною роботою, яка забиратиме енергію і відволікатиме від досягнення справжніх цілей. Занадто сильна концентрація на проблемах може відвести з істинного шляху. Зацикленість на вирішенні нескінченних проблем деколи стає приводом не робити те, що дійсно треба.

4. Пошук коротких шляхів

Якщо щось звучить як казка, це швидше за все і є тільки лише казка. Над-швидкодійні ліки або чудова операція, яка повинна принести вам миттєве зцілення і щастя, швидше за все цього не зробить. Багато таких засобів зазвичай або зовсім не приносять результатів, або прибирають лише поверхневі симптоми. Але як легко реклама приховує суть за яскравими словами і сфабрикованими «науковими» доказами. А ще такі диво-пігулки відволікають людей від пошуку дійсно дієвих засобів і роботи над своїм здоров’ям. Навіть перевірені лікарські засоби підходять не всім, і потрібно розуміти, що час на пошуки свого лікування може піти чимало.

5. Планування і міркування

Планування, як і в скільки саме ви нарешті почнете бігати вранці, а також читання численних книг на тему здоров’я займає багато часу, але який же результат? Іноді настає момент, коли вже пора застосувати свої знання на практиці. Краще вже спробувати і навчитися чомусь, ніж регулювати і планувати довше, ніж це необхідно для вашої конкретної мети. Розмови на тему здоров’я гарні настільки, наскільки вони мотивують вас до реальної дії.

А тепер – п’ять здорових звичок, які насправді працюють.

1. Фізична активність

На відміну від дієт, регулярна фізична активність дійсно приносить бажані результати. Чим більше ви займаєтеся спортом або ходите на фітнес, тим легше вам з часом стає підтримувати такий спосіб життя. Регулярна фізична активність підвищує настрій, психологічний добробут і створює фізичну витривалість на роки вперед.

2. Чіткі цілі

Порівняно з візуалізацією, наявність чітких цілей на майбутнє допомагає вам робити все необхідне в сьогоденні. Адже сила волі і є вміння відкласти миттєве задоволення заради потрібного вам результату в майбутньому. Наприклад, для відкриття власного магазину ви повинні створити бізнес-план, оформити ваші мрії в конкретні кроки. І коли ви вже будете на заключному етапі підготовки шукати вивіску для магазину варто доручити http://uslugi.octobiz.com.ua/ у тому числі, спеціалістам по зовнішній рекламі.

3. Уявне порівняння

Корисно час від часу дивитися на свій прогрес з боку і порівнювати реальний стан справ зі своїм емоційним уявленням про нього. Наскільки емоції затуманюють ситуацію або, навпаки, допомагають вам на шляху до здорового способу життя?

4. Усвідомленість

Практики усвідомленості допомагають навчитися керувати своєю увагою. Ви стаєте більш здатні оцінювати свої звички з боку і розуміти їх глибинні наслідки. Формальна практика усвідомленості (наприклад, медитація або йога) ще й дозволяє зняти стрес, але тільки якщо ви до неї внутрішньо готові.

5. Спілкування

Здорові звички теж заразливі! Тому частіше спілкуйтеся з людьми, які поділяють ваше бажання вести здоровий спосіб життя і готові досягати реальних успіхів на цьому шляху.

Натхнення: http://shkolazhizni.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button