Всесвіт

Вчені: Існування «планети-монстра» суперечить теоріям формування небесних тіл

Відкриття вченими «планети-монстра» NGTS-1b суперечить і зводить нанівець наявні в сучасному світі теорії формування небесних тіл. Раніше астрофізики відкидали можливість існування масивних планет навколо невеликих зірок.

Діаметр «планети-монстра» NGTS-1b лише вдвічі менше діаметра того світила, біля якого вона обертається, і знаходиться вона до нього відносно близько: всього 3% від дистанції між Сонцем і Землею. У вченому світі заперечувалася ймовірність існування подібних небесних тіл, але виявлений астрономами газовий гігант змушує сучасних вчених визнати, що вони не можуть пояснити, як і з якої причини насправді сформувалися планети.

NGTS-1b являє собою гарячий Юпітер. Цей космічний об’єкт – найбільший в порівнянні з материнською зіркою, які відомі астрофізикам. Розташована «планета-монстр» в південній частині сузір’я Голуба на відстані, що перевищує 550 світлових років від Землі. Температура поверхні газового гіганта досягає 530 градусів Цельсія, навколо свого світила він робить повне обертання за 2,5 земних дня.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button