Головна / Поради / Лікування виразки дванадцятипалої кишки

Лікування виразки дванадцятипалої кишки

 

Виразка дванадцятипалої кишки характеризується утворенням на слизовій оболонці дефектів і є прогресуючим захворюванням. В основному хворого не турбують симптоми захворювання до чергової стадії загострення, яка частіше припадає на міжсезоння. Лікування виразки дванадцятипалої кишки є комплексним, його призначає лікар після відповідного обстеження.

Лікування виразки дванадцятипалої кишки

Лікування виразки дванадцятипалої кишки

Від чого залежить лікування виразки?

Для початку пацієнту призначають обстеження, в ході якого лікар оглядає з допомогою ендоскопа слизову дванадцятипалої кишки, а також шлунка. Результатом обстеження може стати призначення лікувальної терапії або оперативне втручання.

Лікування виразки дванадцятипалої кишки враховує причину розвитку захворювання, наявність інших патологій органів травної системи, вираженість симптомів. При призначенні медикаментів важливо знати, чи має пацієнт індивідуальну непереносимість якого-небудь препарату.

Комплексне лікування виразки дванадцятипалої кишки

Для лікування недуги найбільшою ефективністю володіє комплексна програма, яка включає лікувальні препарати, дотримання дієти, фізіотерапію і лікувальну фізкультуру. Пацієнтам рекомендується додатковий відпочинок в санаторії.

Хворому призначаються антисекреторні препарати, які сприяють пригніченню шлункової секреції, зменшуючи агресивну дію на слизову хворого органу. Якщо у хворого виявлено Helicobacterpylori, то лікування включаються препарати, що містять вісмут, противопротозійні препарати і антибіотики. Є ще засоби прокінетики і антацидні препарати, які призначаються при печії.

Крім цього хворому доведеться переглянути свій раціон, а в період загострення переходити на сувору дієту (група дієт №1). При загостренні хворому рекомендуються фізіопроцедури. Також існує чимало народних засобів, що сприяють загоєнню виразок.

У чому користь лікувальної фізкультури?

Як не дивно, але в лікування виразки дванадцятипалої кишки може бути включена лікувальна фізкультура. Спеціальні комплекси вправ сприяють поліпшенню кровообігу в дванадцятипалій кишці, нормалізації рухової функції й секреції органу.

Часто лікувальна гімнастика призначається хворому, який певний час перебував на ліжковому режимі. Вона допомагає попередити застійні явища в шлунково-кишковому тракті.

 
Loading...
comments powered by HyperComments