Главная / Здоров'я / М’який стрес може збільшити тривалість життя

М’який стрес може збільшити тривалість життя

За словами вчених з Північно-західного університету Чикаго, невеликий стрес може уповільнити процес старіння, знизити ризик розвитку деменції і збільшити тривалість життя. Експерти виявили, що коли частини ДНК були піддані м’якому тиску стресу, білок, який є будівельною основою ДНК, ставав міцнішим. Це відбувається, тому що у відповідь на стрес у клітинах спрацьовує «стратегія виживання». Проте занадто великий стресовий тиск небезпечний для здоров’я, так як він підвищує ризик виникнення серцевих нападів та інших серйозних захворювань.

«Медики завжди знали, що тривалий стрес може бути шкідливим для здоров’я. Але ми виявили, що незначний стрес фактично інтерпретується клітинами як стратегія виживання. Це робить організм стійким до стресу і подвоює тривалість життя. Це як чаклунство», – сказав професор Річард Морімото.

В ході випробувань експерти розглянули мітохондрії – крихітні фрагменти ДНК, відомі як «електростанції» клітин – піддавши стрічкових черв’яків стресу. Було встановлено, що м’який стрес сприятливо діє на білок, який бере участь у будівництві ДНК. Це, в свою чергу, пригнічує збиток, який призводить до цілого ряду дегенеративних захворювань, включаючи деменцію, хвороба Хантінгтона, хвороба Паркінсона і хвороба моторних нейронів, кажуть фахівці.

Вчені сподіваються, що результати дослідження на тварин можуть бути відтворені на людях.

 
comments powered by HyperComments