Здоров'я

10 найпоширеніших фобій

Фобії – проблема, з якою все більше людей звертаються до психотерапевтів. Існує сотні різних фобій, а ми вам розповімо про 10 найбільш поширених.

1. Акрофобія – страх висоти

Мабуть, найпоширеніша фобія – страх висоти чи акрофобія. За різними оцінками, акрофобією страждають від 7 до 10% людей. Проявляється ця фобія у вигляді безпричинного страху під час перельотів, катання на канатній дорозі і навіть при погляді з вікна висотних будівель. У таких ситуаціях людина, що страждає акрофобією, просто не в змозі контролювати свої думки.

2. Ніктофобія – боязнь темряви

Поряд з акрофобією, боязнь темряви також є однією з найпопулярніших фобій, яка не має ні вікових, ні статевих відмінностей. Майже 80% дітей бояться темряви, а у віковій категорії 18+ ніктіфобією страждає від 5 до 10% людей.

3. Аерофобія – страх перед польотами

Незважаючи на те, що вірогідність потрапити в авіакатастрофу на порядки нижче, ніж, наприклад, в ДТП, все ж у багатьох людей існує незрозумілий страх перед польотами.

Основними симптомами аерофобії є напруга, головний біль, нудота і позиви до блювоти.

4. Клаустрофобія – страх замкнутого простору

Людина, яка страждає на клаустрофобію, буде пішки йти на останній поверх висотного будинку, лише б не заходити у ліфт. За статистикою, страждає на клаустрофобію від 4 до 8% людей. Важкі форми клаустрофобії супроводжуються серйозними нападами паніки.

5. Аквафобія – боязнь води

Як правило, боязнь води виникає при наявності важких психологічних травм, пов’язаних з водою. Наприклад, це може бути нещасний випадок, пов’язаний з водоймою.

Такий страх перед водою істотно ускладнює повсякденне життя людини. У рідкісних випадках страх перед водою настільки сильний, що навіть боїться зробити ковток води.

 

6. Гематофобія – страх перед видом крові

У таких людей навіть крапля крові може викликати підвищене серцебиття, зниження тиску, блідість обличчя і навіть непритомність. Патологічний страх перед видом крові потребує психотерапевтичного лікування. Як вважають фахівці, основна причина гематофобії – спадковість. Велике значення також мають дитячі травми і некваліфіковані дії лікарів, які можуть сильно налякати пацієнта.

Читайте також:

7. Офідиіофобія – боязнь змій

Зміїв боїться переважна більшість людей. Але людина, що страждає офідіофобією, має нав’язливі думки про можливе проникнення змій у житло. Навіть, якщо вона мешкає в місті, в багатоквартирному домі (де ймовірність появи змії мізерно мала), то все одно такий страх присутній.

8. Танатофобія – страх перед смертю

Це досить складний психологічний розлад, який пов’язане з життєвою філософією людини та її світоглядом. Психологічні травми, пов’язані з втратою близьких, можуть тільки посилити неконтрольований страх перед смертю.

9. Аутофобія – боязнь самотності

Втрата близьких людей, дитячі травми і помилки при вихованні – основні причини страху перед самотністю. Особливо часто аутофобія зустрічається серед жителів великих міст. Людина, що перебуває в самоті (з різних причин), починає відчувати нудьгу, а потім і тривожність, і відчуття непотрібності. У важких випадках така фобія може стати причиною суїцидальних думок.

10. Глософобія – страх перед публічними виступами

Страх перед аудиторією – явище, яке зустрічається у 95% людей. Однак якщо мова йде про глософобію, то вона зустрічається у 3% людей. При глософобії виступ перед публікою супроводжується сильним тремтінням, підвищенням тиску і навіть втратою здатності говорити.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button