Главная / Екологія / Нафтовики вкладуть гроші в альтернативну енергетику

Нафтовики вкладуть гроші в альтернативну енергетику

Найбільші нафтові компанії створять інвестиційний фонд для розвитку «зеленої» енергетики.

Найбільші нафтові компанії, серед яких Saudi Aramco і Shell, створять спільний інвестиційний фонд для розвитку технологій та просування поновлюваних джерел енергії в рамках зусиль по боротьбі зі змінами клімату, повідомляє elektrovesti.net

Топ менеджери семи нафтових і газових компаній — BP, Eni, Repsol, Saudi Aramco, Royal Dutch Shell, Statoil і Total — мають намір розкрити деталі організації фонду і інші кроки щодо зниження обсягів викидів парникових газів.

Захід збігається з офіційним вступом в силу Паризької кліматичної угоди 2015, яка передбачає обмеження і поступову ліквідацію атмосферних викидів антропогенного характеру у другій половині 21 століття. Нафтогазовий сектор відчуває на собі зростаючий тиск, пов’язаний з боротьбою з глобальним потеплінням.

Варто відзначити, що група компаній є частиною Нафтозагової кліматичної ініціативи (Oil and Gas Climate Initiative — OGCI), створеної в 2014 при підтримці ООН, і складається з 11 компаній, які забезпечують 20% світового виробництва нафти і газу. Розмір фонду та його структура поки тримаються в секреті.

Інвестиційний фонд також буде підтримувати роботу над зниженням витрат на розвиток і впровадження технології уловлювання та зберігання вуглецю (CCS), яка передбачає збір викидів вуглекислого газу, що надходить з електростанцій і направляють його в підземні печерні сховища.

Основні гравці ринку нафти і газу, включаючи норвезьку Statoil, французьку Total і італійську Eni, збільшили свої інвестиції в «зелену» генерацію за останні роки, хоча вони як і раніше є незначними порівняно з інвестиціями в основний бізнес, що базується на викопному паливі. У той же час нафтовиробники брали активну участь у лобіюванні поступової відміни використання вугілля, на користь менш забруднюючого природного газу.

Натхнення: greenevolution.ru

 

 
comments powered by HyperComments