Главная / Здоров'я / Небезпечна гігієна: як чистота шкодить дитячому здоров’ю

Небезпечна гігієна: як чистота шкодить дитячому здоров’ю

 
 

Чим більше можливостей у сучасних батьків захистити малюка від найменшої небезпеки, пов’язаної з бактеріями, тим частіше виявляється, що цей шлях невірний. З якоїсь причини стерильні умови зовсім не захищають малюка від застуд, а використання антибактеріальних засобів — від кишкових інфекцій. Найбільш неприємним сюрпризом виявляється алергія, причому ні у одного з батьків дитини нічого схожого не було, і спадковий фактор виключений. У чому ж причина таких несправедливих поворотів, і чому всі старання призводять до зворотного результату?

foto_cikavosti_08.10.2014-09_resized

Останнім часом дуже популярною стає «гігієнічна теорія», яка пояснює, чому виникає алергія, і чому дитину необхідно знайомити з бактеріями. Справа в тому, що імунітет дитини не тільки не може без роботи, але і потребує того, щоб йому задали вірний напрямок. Якщо ми не висунемо йому природних ворогів, найпершими з яких повинні бути бактерії, що мешкають в родових шляхах матері, імунітет ворогів собі придумає. Як результат — аутоімунні захворювання, алергічні реакції на будь-які дрібниці — наприклад, імунна система вважатиме, що котяча шерсть або пилок загрожують здоров’ю, і на їх появу в тілі необхідно реагувати запаленням.

Читайте також: Діти та порнографія — як себе вести

Так влаштований людський організм, ці механізми допомогли людству вижити і еволюціонувати, а ми штучно позбавляємо наших дітей цього захисту. Створювати дитині стерильні умови проживання — погана ідея. Доведено, діти, які ростуть поруч з тваринами, здоровіші і міцніші. Західні медики навіть пропонують укладати маленьких дітей спати на шкурах тварин і дозволяти їм грати на них протягом дня. Завдяки мешкаючим в шкурах бактеріям, імунітет навчається і розвивається в правильному напрямку.

Особливо небезпечне самолікування із застосуванням антибактеріальних засобів, які гублять і без того слабку корисну мікрофлору кишечника. Навіть медикам не радять призначати антибіотики без вагомих на те підстав, що вже говорити про батьків, які не мають спеціальних знань.

 
comments powered by HyperComments