Здоров'я

Медики розповіли про небезпеку пози «нога на ногу»

Медики попередили про небезпеку частого сидіння в позі «нога на ногу». Фахівці розповіли про низку ризиків, які несе в собі безпечна, на перший погляд, звичка.

Медики стверджують, що в довгостроковій перспективі любов до сидіння в позі зі схрещеними ногами може призвести до ряду незворотних процесів. Так, постійний тиск однієї кінцівки на іншу провокує порушення кровообігу, що з часом може перерости в варикоз. Крім того, фахівці попереджають про таку загрозу для здоров’я, як параліч малогомілкового нерва, відвисання і неможливості тильного згинання стопи, а також атрофії м’язів зовнішньої поверхні гомілки.

Вчені звертають увагу на те, що тривале перебування в позі «нога на ногу» значно збільшує навантаження на крижово-клубові зчленування і хребет. Це означає, що постраждати від цієї на перший погляд безпечної звички можуть не лише кінцівки, але і весь організм. В результаті розвивається ураження хрящової тканини суглобових поверхонь, що призводить до остеоартрозу, а формування всередині судин згортків крові закінчується тромбозом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button