Главная / Авто / Розроблена технологія миттєвої зарядки акумуляторів

Розроблена технологія миттєвої зарядки акумуляторів

Технічний директор Tesla Motors стверджує, що його компанія змогла скоротити час зарядки акумулятора електромобіля до 5 хвилин

У вересні 2012 р. Tesla Motors представила станції зарядки Tesla Superchargers, призначені для зарядки Model S і більше нових моделей електромобілів і які дозволяють заряджати акумулятор наполовину за 30 хвилин. До травня 2013 р. компанії вдалося скоротити цей час до 20 хвилин. Тепер Штробель стверджує, що і цей час можна значно зменшити. Першу швидкісну «заправку» компанія має намір випробувати найближчим часом в Каліфорнії.

Для того щоб освоїти метод зарядки за 5 хвилин, необхідно провести цілий комплекс заходів. По-перше, необхідно буде збільшити потужність зарядних станцій Tesla Motors. Зараз найбільш поширеним швидкісним стандартом підзарядки є японський CHAdeMO. Станція потужністю 50-100 кВт дозволяє зарядити акумулятор електромобіля на 80% за 15-30 хвилин. У жовтні 2012 р. був розроблений ще один стандарт — його автором стала організація SAE International. Він передбачає використання потужності 100 кВт.

Потужність станцій Tesla Superchargers становить 120 кВт, а скорочення часу зарядки акумуляторів змусить ще більше збільшити цю потужність.

Крім цього, необхідно буде змінити конструкцію зарядок. Так, наприклад, зараз перетворення змінного струму в постійний для зарядки акумулятора виконується випрямлячами, розташованими в машині. При супершвидкій зарядці випрямлячі необхідно розташовувати зовні, на самій станції.

Експрес-зарядка може привести до перегріву батареї, тому необхідно розробити систему моніторингу температури та напруги батареї, яка зможе захистити її від перегріву за рахунок автоматичного регулювання параметрів зарядки.

Нарешті, висока потужність зарядних станцій змусить компанію оснастити їх додатковими джерелами енергії — сонячними батареями і вітряними генераторами.

Першу таку станцію, яка дозволить заряджати акумулятори електромобілів за 5 хвилин — Tesla Motors планує випробувати найближчим часом в Каліфорнії. Більш точні терміни поки не повідомляються.

Натхнення: greenevolution.ru

 

 
comments powered by HyperComments