Главная / Технології / «Розумні» самозатемняючі вікна

«Розумні» самозатемняючі вікна

У Сингапурському технологічному університеті Нанянга розробили вікна, які мають здатність до самозатемнення і частково блокують сонячні промені, що падають на них. Для виконання цієї опції не потрібно додаткового джерела енергії — вікно діє як акумулятор, що працює з самопідзарядкою.

16-01-15-foto-600x407-2

Кондиціювання повітря всередині великих будівель в спекотну пору року вимагає колосальної кількості енергії. Щоб знизити її споживання, ведуться розробки «розумних» технологій для вікон. Такі вікна зможуть діяти, як жалюзі, що не дають проникати теплу і сонячному світлу в приміщення. У переважній більшості подібних вікон процес зміни прозорості регулюється за допомогою вимикача і вимагає наявності джерела струму з нестандартними характеристиками. Це відбивається на ціні виробу.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
«Розумне» вікно, представлене сінгапурської групою, яку очолює професор Сун Ксіеауеі, відрізняється від своїх «побратимів». Воно складається з двох склів, на які наносять сітку з невидимих електропровідниками, або тонке прозоре покриття, яке також володіє електропровідністю. У простір, утворений між склами, заливають електроліт — він поглинає з навколишнього середовища кисень. Внутрішню поверхню одного зі скла покривають барвником синього кольору, коли концентрація кисню в електроліті змінюється, цей колір також зазнає змін.

Процес виглядає наступним чином: струмопровідні площини скла замикаються ланцюгом. Коли він розмикається, синій барвник вступає в реакцію з киснем і темніє, відбувається блокування до 50% світла, що падає на скло.

Читайте також: Створено розумне скло з новими властивостями

Після замикання ланцюга в електроліті знову відбувається реакція, барвник робиться прозорим, і це займає всього кілька секунд. За час блокування світла накопичується електрохімічна енергія, в перспективі її можна перетворити і використовувати в різних цілях, наприклад для підтримки роботи портативних пристроїв.

16-01-15-foto-600x401-1 (2)

Винахідники представили дослідний зразок скла площею в кілька квадратних сантиметрів. Цей мініатюрний акумулятор зумів накопичити енергію, якої вистачило, щоб забезпечити світіння світлодіода. Професор Сун і його група зараз зосереджені на поліпшенні своєї розробки, технологія повинна бути вдосконалена, щоб її можна було пускати в масове виробництво. Вже ведеться робота з пошуку зацікавлених у технології організацій. Це сприятиме комерціалізації ідеї, і вона знайде застосування як в «зелених» будівлях, так і в домашньому господарстві.

Натхнення: innoros.ru

 
comments powered by HyperComments