Главная / Здоров'я / Споживання солі контролює мозок, а не дієта

Споживання солі контролює мозок, а не дієта

 
 

Відомо, що споживання великої кількості солі сприяє підвищенню артеріального тиску, і, таким чином, збільшує ризик розвитку серйозних серцево-судинних захворювань. Однак в новітньому дослідженні американські вчені виявили, що рівень натрію в організмі контролюється мозком, а не тією сіллю, що ми їмо.

Сьогодні лікарі рекомендують споживати не більше 2 300 мг натрію в день, в той час як люди, які схильні до захворювань судин і серця, повинні скоротити його до 1500 мг на день.

У своїй роботі вчені з Університету Каліфорнії — Девіс використовували результати 190 досліджень, які проводилися протягом 50 років. Всього в дослідженні взяли участь більше 69 тисяч людей з 45 країн. Фахівці вимірювали рівень натрію більш ніж за 24 години і виявили, що у людей є певний діапазон споживання натрію кожен день, який становить від 2600 і 4800 мг. Причому він залишається на одному рівні протягом півстоліття в 45 країнах.

Вчені відзначають, що зв’язки між підвищеним вживанням натрію і негативними тенденціями в серцево-судинній системі виявлено не було. Навіть навпаки, хвороби серця, швидше за все, спровокує надто низьке споживання солі. » Результати нашого дослідження продемонстрували, що рівень натрію в організмі контролюється мозком людини, а не дієтою «, — коментує Девід Макарон ( David McCarron ), провідний автор роботи.

При цьому фахівці відзначають, що низький рівень натрію може негативно позначитися на таких факторах, як інсулінорезистентність, рівень ліпідів у крові, які потенційно збільшують ризик інфаркту та інсульту. Автори вважають, що регулювати надходження натрію в організмі, контролюючи їжу, практично неможливо — тіло саме зрозуміє, скільки солі йому потрібно, і спробує заповнити її недолік у разі потреби.

Натхнення: www.medlinks.ru

 
comments powered by HyperComments