Главная / Екологія / В Україні з’явилося перше місто, яке перейшло на опалення твердими відходами

В Україні з’явилося перше місто, яке перейшло на опалення твердими відходами

Котельні, які забезпечують центральне опалення в Жовкві, перевели з газу на спалювання щепів і тирси.

Невелике місто Жовква в Львівській області першим в Україні перевело опалення будинків і комунальних будівель з газу на тверді відходи. В опалювальний сезон, місту, в якому проживає 13 тис. осіб, достатньо лише 2% деревних відходів, які за рік виробляє вся Львівська область.

Головну котельню міста модернізували — встановили спеціальні котли для твердого палива, у яких тепер спалюють тирсу і щепи. Котельня на добу споживає до 25 куб. м таких відходів.

Також у Жовкві провели реконструкцію тепломережі, що суттєво допомогло почати економити на паливі. В цілому, відмовившись від газу, Жовква в рік економить 2 млн грн. Це близько 20% бюджету міста.

У реконструкцію комунального господарства міста за останні 3 роки було вкладено понад 1 млн євро. Ці гроші міська влада залучила у вигляді грантів від міжнародних організацій.

В основному грантові кошти витрачають на утеплення будівель бюджетної сфери (дитячі садки, школи та поліклініки) та на реконструкцію котелень і тепломереж. Після впровадження енергоефективних заходів на опаленні однієї школи в рік стали економити 100 тис. грн.

 
comments powered by HyperComments