Головна / Екологія / Дерев’яне скло

Дерев’яне скло

Розробка шведських вчених дозволить робити сонячні панелі з дерева, повідомляє 5thelement.ru

Шведський дослідник – професор Ларс Берглунд з Королівського інституту Стокгольма запропонував використовувати для виробництва сонячних панелей свої розробки з деревини. Досить імовірно, що дерево знайде застосування у виробництві вікон і сонячних батарей в якості більш дешевої альтернативи традиційному кремнієвому склу.

Оптично прозоре дерево являє собою тип дерев’яного шпону, в якому лігнін – компонент клітинних стінок – хімічно видаляється.

Лігнін – це природний пластик, скріплює целюлозні волокна в деревині. Завдяки йому стінки рослинних клітин задерев’янілі і не прозорі. Вченим вдалося видалити лігнін і «знебарвити» дерево, тобто зробити його практично прозорим, при цьому новий матеріал володіє міцністю і легкістю дерева. Для досягнення повної прозорості матеріал, що залишився змішали з полімеризованним метилметакрилатом (PMMA). Він додав складом властивості відображення. Залежно від сфери застосування рівень прозорості можна змінювати шляхом зміни співвідношення натуральних деревних клітин і PMMA-складу.

Коли лігнін видаляється, деревина стає красивою і білою. Але оскільки деревина, природно, не прозора, ми доб’ємося цього ефекту за допомогою нанорозмірного зшивання (nanoscale tailoring) двох полімерних структур, – пояснив учений.

Однак вченим ще належить підвищити прозорість матеріалу і розширити виробничий процес, поки це експериментальна робота в лабораторіях. Крім того, Берглунд і його команда хочуть спробувати різні типи деревини.