Екологія

Людство дихає мікропластиком і отримує його з їжею

За останніми даними, отриманими в результаті дослідження, опублікованого в журналі Environmental Science and Technology, у середньому на кожну людину, що проживає на Землі, припадає від 74 до 121 тисячі частинок мікропластика, який щороку потрапляє в її організм. Дивує той факт, що половину цих отруйних мікрочастинок ми вдихаємо з повітрям, яким дихаємо, а другу половину споживаємо разом з їжею і напоями.

У дослідженні особливо відзначено, що непомірне споживання бутильованої води призводить до збільшення кількості поглинених часток мікропластика до 90 тисяч.

Це перше дослідження, метою якого є оцінка кількості пластикових відходів, що потрапляють в організм людини.

Серед вчених немає впевненості в тому, як випадковим чином споживаний мікропластик може впливати на здоров’я людини в довгостроковій перспективі, але і так ясно, що при попаданні усередину організму, він здатний розкладатися на токсичні речовини.

Кірен Кокс з канадського Університету Вікторії, провідний автор дослідження, попереджає про те, що, незважаючи на відсутність точних даних, що визначають ризик для здоров’я, цей ризик може виявитися досить істотним, враховуючи ту кількість мікропластика, яке щорічно потрапляє в організми людей. І це не може не викликати тривогу.

Кокс всім рекомендує більш серйозно ставитися до пластику, який вони використовують у своїй життя.

«Я свідомо тримаюся якомога далі від пластикового упаковування і по можливості намагаюся уникати вживання пляшкової питної води. Якщо люди відмовляться від використання одноразового пластикового посуду і стануть підтримувати компанії, які відмовляються від застосування пластика в якості пакувальних матеріалів, це дасть помітний результат. Факти прості. Людство виробляє величезну кількість пластику, і в підсумку він осідає в екосистемах, частиною яких саме людство і є», — сказав Кокс.

Мікропластик — це мізерні шматочки пластику, розмірами до 5 міліметрів. Деякі з цих пластиків спочатку створені дрібними, але в останні роки багато країн заборонили у себе подібні вироби. Однак більш великі шматки пластику, врешті-решт потрапляють в океан, природним чином розкладаються на мікропластик.

Вчені виявили, що мікропластик повністю покриває землю. Він був виявлений у кожному взятому ними зразку.

Кнопка «Наверх»